Home / AKTUALITY / Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 3. týždni roka 2019

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 3. týždni roka 2019

V pondelok, 14. januára zasahovali hasiči 150-krát. Príslušníci boli vyslaní k 22 požiarom, k 123 technickým zásahom (z toho k 41 dopravným nehodám) a k 5 ekologickým udalostiam. V súvislosti s nepriaznivým počasím zasahovali hasiči najmä v Bratislavskom kraji (31), kde odstraňovali následky silného vetra. Pomoc hasičov bola potrebná aj v Žilinskom (28) a v Prešovskom kraji (22), kde zasahovali v súvislosti s mohutným snežením a kalamitnou situáciou. Príslušníci HaZZ odstraňovali popadané stromy z cestných komunikácii, odstraňovali nánosy snehu zo striech budov a domov, pomáhali pri sprístupňovaní cestných komunikácii. Menej práce mali hasiči v Banskobystrickom kraji (8).
V utorok, 15. januára boli príslušníci vyslaní k 96 udalostiam. Zasahovali pri 24 požiaroch, pri 70 technickým zásahoch (z toho pri 20 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických udalostiach. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom kraji, kde poskytli pomoc 20-krát,
a to najmä v súvislosti s pretrvávajúcou mimoriadnou situáciou spôsobenou mohutným snežením. Menej práce mali príslušníci v Nitrianskom kraji (6).
V stredu, 16. januára uskutočnili hasiči 81 výjazdov. Príslušníci boli vyslaní k 18 požiarom, k 60 technickým zásahom (z toho k 17 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom kraji, kde zasahovali 20- krát, a to najčastejšie v súvislosti so snehovou kalamitou. V Trnavskom kraji zasahovali príslušníci 2-krát.
Vo štvrtok, 17. januára bola pomoc hasičov potrebná 80-krát. Príslušníci boli privolaní k 22 požiarom, k 57 technickým zásahom (z toho k 20 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom kraji, kde zasahovali 15-krát. Menej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji (4).
V piatok, 18. januára boli príslušníci vyslaní k 72 prípadom. Zasahovali pri 17 požiaroch, pri 53 technických zásahoch (z toho pri 15 dopravných nehodách a pri 2 ekologických udalostiach). V Žilinskom kraji poskytli hasiči pomoc 14-krát. V Trenčianskom kraji boli vyslaní k 2 udalostiam.
V sobotu, 19. januára boli hasiči privolaní k 55 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 19 požiaroch, pri 35 technických zásahoch (z toho pri 11 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Bratislavskom kraji, kde poskytli pomoc 11-krát. Menej práce mali príslušníci v Trnavskom kraji, kde zasahovali 3-krát.
V nedeľu, 20. januára uskutočnili hasiči 46 výjazdov. Príslušníci boli vyslaní k 14 požiarom, k 31 technickým zásahom (z toho k 9 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. V Košickom kraji poskytli hasiči pomoc 9-krát. Menej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji, kde boli privolaní k 1 udalosti.

Foto: ilustračné HaZZ

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Latest posts by Tlačové správy (see all)

Komentáre

comments

Pozrite aj

Sprievodný program medzinárodnej výstavy FIRECO 2019

Sprievodný program medzinárodnej výstavy FIRECO 2019: Zdroj: HaZZ The following two tabs change content below.BioLatest …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X