Home / AKTUALITY / Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 3. týždni roka 2019

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 3. týždni roka 2019

V pondelok, 14. januára zasahovali hasiči 150-krát. Príslušníci boli vyslaní k 22 požiarom, k 123 technickým zásahom (z toho k 41 dopravným nehodám) a k 5 ekologickým udalostiam. V súvislosti s nepriaznivým počasím zasahovali hasiči najmä v Bratislavskom kraji (31), kde odstraňovali následky silného vetra. Pomoc hasičov bola potrebná aj v Žilinskom (28) a v Prešovskom kraji (22), kde zasahovali v súvislosti s mohutným snežením a kalamitnou situáciou. Príslušníci HaZZ odstraňovali popadané stromy z cestných komunikácii, odstraňovali nánosy snehu zo striech budov a domov, pomáhali pri sprístupňovaní cestných komunikácii. Menej práce mali hasiči v Banskobystrickom kraji (8).
V utorok, 15. januára boli príslušníci vyslaní k 96 udalostiam. Zasahovali pri 24 požiaroch, pri 70 technickým zásahoch (z toho pri 20 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických udalostiach. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom kraji, kde poskytli pomoc 20-krát,
a to najmä v súvislosti s pretrvávajúcou mimoriadnou situáciou spôsobenou mohutným snežením. Menej práce mali príslušníci v Nitrianskom kraji (6).
V stredu, 16. januára uskutočnili hasiči 81 výjazdov. Príslušníci boli vyslaní k 18 požiarom, k 60 technickým zásahom (z toho k 17 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom kraji, kde zasahovali 20- krát, a to najčastejšie v súvislosti so snehovou kalamitou. V Trnavskom kraji zasahovali príslušníci 2-krát.
Vo štvrtok, 17. januára bola pomoc hasičov potrebná 80-krát. Príslušníci boli privolaní k 22 požiarom, k 57 technickým zásahom (z toho k 20 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom kraji, kde zasahovali 15-krát. Menej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji (4).
V piatok, 18. januára boli príslušníci vyslaní k 72 prípadom. Zasahovali pri 17 požiaroch, pri 53 technických zásahoch (z toho pri 15 dopravných nehodách a pri 2 ekologických udalostiach). V Žilinskom kraji poskytli hasiči pomoc 14-krát. V Trenčianskom kraji boli vyslaní k 2 udalostiam.
V sobotu, 19. januára boli hasiči privolaní k 55 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 19 požiaroch, pri 35 technických zásahoch (z toho pri 11 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Bratislavskom kraji, kde poskytli pomoc 11-krát. Menej práce mali príslušníci v Trnavskom kraji, kde zasahovali 3-krát.
V nedeľu, 20. januára uskutočnili hasiči 46 výjazdov. Príslušníci boli vyslaní k 14 požiarom, k 31 technickým zásahom (z toho k 9 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. V Košickom kraji poskytli hasiči pomoc 9-krát. Menej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji, kde boli privolaní k 1 udalosti.

Foto: ilustračné HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Taktické cvičenie príslušníkov záložnej hasičskej jednotky SŠPO MV SR v Žiline

Dňa 7-8. augusta 2019 sa uskutočnilo taktické cvičenie záložnej hasičskej jednotky so skupinou riadenia Strednej …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X