Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 32. týždni roka 2018

V pondelok, 6. augusta zasahovali príslušníci HaZZ 93-krát. Boli privolaní k 24 požiarom, k 66 technickým zásahom (z toho k 20 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali príslušníci v Banskobystrickom kraji, kde boli vyslaní k 17 udalostiam. Hasiči v Trnavskom kraji zasahovali menej, a to 5-krát.
V utorok boli hasiči vyslaní k 101 udalostiam. Ich pomoc bola potrebná pri 46 požiaroch, 54 technických zásahoch (z toho pri 12 dopravných nehodách) a pri
1 ekologickej udalosti. V Banskobystrickom kraji zasahovali hasiči 19-krát, v Trnavskom kraji 4-krát.
V strede pracovného týždňa boli hasiči privolaní k 105 nežiaducim udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 43 požiaroch, pri 59 technických zásahoch (z toho pri 17 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických udalostiach. Najviac práce mali príslušníci v Banskobystrickom kraji, ktorí boli vyslaní k 16 udalostiam. Najmenej zasahovali hasiči v Trenčianskom kraji (6 – krát).
Vo štvrtok uskutočnili príslušníci 120 výjazdov. Pomoc hasičov bola potrebná pri 39 požiaroch, 78 technických zásahoch (z toho pri 25 dopravných nehodách) a pri
3 ekologických výjazdoch. Najviac práce mali príslušníci v Košickom kraji, ktorí poskytli pomoc 22-krát. V Trenčianskom a Bratislavskom kraji boli privolaní k 9 udalostiam.
Koniec pracovného týždňa priniesol slovenským hasičom rapídny nárast výjazdov, a to najmä z dôvodu nepriaznivej poveternostnej situácie. Celkom uskutočnili 177 výjazdov, z toho k 43 požiarom, k 132 technickým zásahom (z toho k 33 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým zásahom. Hasiči zasahovali najmä v súvislosti s odstraňovaním následkov mohutného dažďa. Najviac práce mali príslušníci v Nitrianskom (36) a Žilinskom kraji (30), kde odčerpávali vodu zo zatopených pivníc, garáži a priestorov a odstraňovali spadnuté konáre a stromy z budov a zaparkovaných vozidiel. Menej práce mali príslušníci v Trnavskom kraji, kde poskytli pomoc 11-krát.
V sobotu, 11. augusta boli hasiči vyslaní k 115 udalostiam. Zasahovali pri 25 požiaroch, pri 89 technických zásahoch (z toho pri 30 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickom výjazde. V Žilinskom a Banskobystrickom kraji uskutočnili 21 výjazdov, v Trenčianskom kraji boli privolaní k 5 udalostiam.
Posledný deň 32. týždňa bola pomoc hasičov potrebná 74-krát. Príslušníci zasahovali pri 22 požiaroch, pri 50 technických zásahoch (z toho pri 21 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických udalostiach. Najčastejšie zasahovali hasiči v Prešovskom kraji, kde boli vyslaní k 13 udalostiam, príslušníci v Bratislavskom kraji zasahovali 6 – krát.