Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 36. týždni

V pondelok 4. septembra 2017 boli slovenskí hasiči vyslaní celkom k 69 udalostiam, z toho k 15 požiarom, 51 technickým udalostiam (z toho k 29 dopravným nehodám) a 3 ekologickým výjazdom. Najviac výjazdov zaznamenali hasiči v Žilinskom a Košickom kraji (11 – krát), k 6 výjazdom boli vyslaní hasiči v Trnavskom kraji.
Nasledujúci deň zasahovali hasiči pri 59 udalostiach rôzneho charakteru. Boli vyslaní k 22 požiarom a 37 technickým udalostiam (z toho k 15 dopravným nehodám). Pri ekologických výjazdoch nezasahovali. Pri najvyššom počte udalostí zasahovali hasiči v Trnavskom kraji (12), 5 – krát zasahovali hasiči v Nitrianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji.
V strede týždňa zasahovali hasiči pri 57 udalostiach, z toho pri 16 požiaroch, 38 technických udalostiach (z toho pri 16 dopravných nehodách) a 3 ekologických výjazdoch. V stredu zasahovali najčastejšie hasiči v Žilinskom kraji (13 výjazdov), najmenej výjazdov (4) vykonali hasiči v Bratislavskom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji.
Vo štvrtok 7. septembra boli hasiči vyslaní k 59 prípadom, z toho k 21 požiarom, 36 technickým udalostiam (z toho k 13 dopravným nehodám) a 2 ekologickým výjazdom. Najviac výjazdov vykonali hasiči v Žilinskom kraji (10), 2 – krát zasahovali hasiči v Košickom kraji.
Posledný pracovný deň počet výjazdov prudko narástol, a to na 97. Hasiči boli vyslaní k 46 požiarom, 49 technickým udalostiam (z toho k 26 dopravným nehodám) a 2 ekologickým výjazdom. Požiare potrápili hasičov najmä v Trnavskom a Nitrianskom kraji (10 a 8 výjazdov), najviac technických udalostí bolo zaznamenaných v Nitrianskom kraji (11). V piatok mali najviac práce hasiči v Nitrianskom kraji (19 výjazdov), pri najnižšom počte udalostí zasahovali hasiči v Banskobystrickom kraji (6).
V sobotu zaregistrovali hasiči najvyšší počet výjazdov, a to rovných 100. Hasiči boli vyslaní k 35 požiarom, 60 technickým udalostiam (z toho k 22 dopravným nehodám) a k 5 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali hasiči v Prešovskom kraji (16 výjazdov), kde bol zároveň zaznamenaný aj najvyšší počet technických udalostí (14). Najmenej výjazdov (10) vykonali hasiči v Trnavskom kraji.
Posledný deň 36. týždňa si vyžiadal 83 zásahov hasičov. Vzniklo 29 požiarov, hasiči tiež zasahovali pri 54 technických udalostiach (z toho pri 22 dopravných nehodách). Najčastejšie zasahovali príslušníci v Trnavskom kraji (17 výjazdov), k 3 udalostiam boli vyslaní hasiči v Nitrianskom kraji.