Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 38. týždni

V prvý pracovný deň 38. týždňa boli hasiči privolaní k 78 udalostiam. Zasahovali pri 20 požiaroch, 58 technických udalostiach (z toho pri 25 dopravných nehodách). V tento deň príslušníci nevykonali žiadny výjazd súvisiaci s ekologickou udalosťou. Hasiči v Banskobystrickom kraji zasahovali 16-krát, najmenej výjazdov uskutočnili príslušníci v Trenčianskom kraji, ktorí boli privolaní k 2 udalostiam.
V utorok, 19. septembra zasahovali príslušníci HaZZ pri 82 udalostiach. Ich pomoc bola potrebná pri 12 požiaroch, 67 technických výjazdoch ( z toho pri 38 dopravných nehodách) a 3 ekologických zásahoch.. Najviac výjazdov uskutočnili hasiči v Banskobystrickom kraji (13), najmenej práce mali príslušníci v Prešovskom kraji (6).
V stredu, 20. septembra uskutočnili hasiči 74 výjazdov. Príslušníci boli privolaní k 19 požiarom, 53 technickým udalostiach (z toho k 21 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým zásahom. Najviac práce mali hasiči v Prešovskom kraji, ktorí zasahovali 15 – krát, najmenej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji (3).
Vo štvrtok, 21. septembra bola pomoc príslušníkov potrebná pri 82 udalostiach. Hasiči boli privolaní k 3 požiarom, 75 technickým udalostiam (z toho k 34 dopravným nehodám) a k 4 ekologickým zásahom. Najviac výjazdov uskutočnili príslušníci v Prešovskom kraji (24), najmenej výjazdov uskutočnili hasiči v Banskobystrickom kraji, ktorých pomoc bola potrebná pri 5 udalostiach.
V piatok, 22. septembra boli hasiči vyslaní k 67 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 18 požiaroch, 48 technických udalostiach (z toho pri 28 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickom zásahu. Hasiči v Žilinskom kraji zasahovali 11-krát, najmenej práce mali príslušníci v Prešovskom kraji, kde boli privolaní k 6 udalostiam.
Prvý víkendový deň 38. týždňa uskutočnili príslušníci HaZZ 83 výjazdov. Hasiči boli privolaní k 22 požiarom, 59 technickým udalostiam (z toho k 35 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali príslušníci v Banskobystrickom a Prešovskom kraji (14), najmenej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji (6).
V nedeľu, 24. septembra boli príslušníci vyslaní k 51 udalostiam. Hasiči zasahovali pri 13 požiaroch, 38 technickým zásahom (z toho pri 12 dopravných nehodách). V posledný deň 38. týždňa neboli hasiči privolaní k žiadnej ekologickej udalosti. Najviac práce mali príslušníci v Banskobystrickom a Košickom kraji (9), najmenej práce mali hasiči v Nitrianskom kraji (4).