Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 39. týždni

V pondelok, 25. septembra boli hasiči vyslaní k 64 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 19 požiaroch, 44 technických udalostiach (z toho pri 19 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickom zásahu. Najviac práce mali príslušníci v Prešovskom kraji, ktorí zasahovali 13-krát, najmenej práce mali hasiči v Banskobystrickom kraji (3).
V utorok, 26. septembra sa počet udalostí zvýšil a pomoc príslušníkov HaZZ bola potrebná pri 72 udalostiach. Hasiči boli vyslaní k 18 požiarom, 53 technickým zásahom (z toho k 21 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. Príslušníci v Banskobystrickom kraji uskutočnili 14 zásahov, v Nitrianskom kraji zasahovali 5-krát.
V stredu, 27. septembra boli príslušníci privolaní k 65 udalostiam. Zasahovali pri 16 požiaroch, 47 technických udalostiach (z toho pri 22 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. Najviac práce mali hasiči v Bratislavskom a Košickom kraji (11), najmenej práce mali príslušníci v Žilinskom kraji (5).
Vo štvrtok, 28. septembra uskutočnili hasiči 70 výjazdov. Privolaní boli k 27 požiarom a k 43 technickým udalostiam (z toho k 19 dopravným nehodám). Najviac práce mali príslušníci v Nitrianskom a Žilinskom kraji (13), najmenej práce mali hasiči v Trnavskom a Trenčianskom kraji (3).
V posledný pracovný deň 39. týždňa sa počet výjazdov príslušníkov HaZZ zvýšil. Hasiči boli vyslaní k 20 požiarom, 64 technickým udalostiam (z toho k 34 dopravným nehodám) a k výrazne vyššiemu počtu ekologických udalostí (6). Najviac práce mali hasiči v Prešovskom kraji (16), najmenej práce mali príslušníci v Bratislavskom kraji, ktorí uskutočnili 4 výjazdy.
V sobotu, 30. septembra bola pomoc hasičov potrebná pri 82 zásahoch. Príslušníci boli privolaní k 25 požiarom, 57 technickým udalostiam (z toho k 37 dopravným nehodám). V tento deň nevykonali hasiči žiadny výjazd súvisiaci s ekologickým zásahom. Hasiči v Banskobystrickom kraji zasahovali 16-krát, v Trenčianskom kraji boli privolaní k 3 udalostiam.
V posledný deň 39. týždňa boli hasiči vyslaní k 80 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 22 požiaroch, 53 technických zásahoch (z toho pri 26 dopravných nehodách) a pri 5 ekologických udalostiach. V tento víkendový deň mali najviac práce hasiči v Bratislavskom kraji (14) a najmenej práce mali príslušníci v Nitrianskom kraji, ktorí zasahovali 4-krát.