Home / AKTUALITY / Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 43. týždni roka 2018

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 43. týždni roka 2018

Úvod 43. týždňa priniesol slovenským hasičom celkom 76 udalostí, pri ktorých museli zasahovať. Boli vyslaní k 27 požiarom, 43 technickým udalostiam (z toho k 28 dopravným nehodám) a až 6 ekologickým prípadom. Najviac udalostí zaznamenali hasiči v Košickom kraji, kde zasahovali 17 – krát. Najmenej výjazdov (4) vykonali hasiči v Prešovskom kraji.
V utorok, 23. októbra sa počet výjazdov zvýšil, a to na 96. Pomoc hasičov bola potrebná pri 35 požiaroch, 60 technických výjazdoch (z toho pri 16 dopravných nehodách) a 1 ekologickej udalosti. K udalostiam rôzneho charakteru boli najčastejšie posielaní hasiči v Žilinskom, Bratislavskom a Košickom kraji (17, 16 a 15 výjazdov), iba 7 – krát zasahovali príslušníci v Banskobystrickom kraji.
V strede pracovného týždňa sa počet výjazdov oproti pondelku zdvojnásobil. Zapríčinila to najmä nepriaznivá poveternostná situácia, ktorá si vyžiadala enormné množstvo výjazdov k technickým udalostiam. V stredu boli hasiči vyslaní až k 154 výjazdom, pričom 16 – krát zasahovali pri požiaroch, 137 – krát pri technických udalostiach (z toho pri 29 dopravných nehodách) a 1 – krát pri ekologickom výjazde. Najviac výjazdov zaznamenali hasiči v Košickom kraji, kde zasahovali až 46 – krát, naproti tomu v Trnavskom kraji boli príslušníci vyslaní len k 6 výjazdom.
Vo štvrtok sa situácia upokojila a počet výjazdov opäť klesol. Príslušníci HaZZ zasahovali pri 19 požiaroch, 60 technických prípadoch (z toho pri 30 dopravných nehodách) a 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali opäť hasiči v Košickom kraji, ktorí zasahovali 16 – krát, len 3 výjazdy vykonali hasiči v Bratislavskom kraji.
Posledný pracovný deň priniesol hasičom 84 výjazdov rôzneho charakteru. Boli vyslaní k 30 požiarom, 51 technickým udalostiam (z toho k 30 dopravným nehodám) a 3 ekologickým výjazdom. Najčastejšie pomáhali hasiči v Banskobystrickom kraji, ktorí zasahovali 15 – krát, najnižší počet výjazdov zaznamenali hasiči v Nitrianskom kraji (4).
V sobotu, 27. októbra, zaznamenali hasiči pomerne veľa dopravných nehôd. Zasahovali pri 16 požiaroch, 57 technických udalostiach (z toho až pri 39 dopravných nehodách) a 2 ekologických prípadoch. Až k 11 dopravným nehodám boli vyslaní hasiči v Banskobystrickom kraji, kde bol zaznamenaný aj najvyšší počet výjazdov celkovo (14). Naproti tomu najmenej výjazdov vykonali hasiči v Trenčianskom kraji (5).
V posledný deň 43. týždňa zasahovali hasiči pri 81 udalostiach rôzneho charakteru. Boli vyslaní k 26 požiarom, 49 technickým udalostiam (z toho k 33 dopravným nehodám) a až 6 ekologickým výjazdom. Najviac práce mali opäť hasiči v Košickom kraji, kde zasahovali 14 – krát, 6 výjazdov zaznamenali hasiči v Bratislavskom a Nitrianskom kraji.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

5. ročník nočnej hasičskej súťaže MJM DVORNÍKY a zároveň 5.kolo ZSHL 2019

Komentáre comments

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X