Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 46. týždni roka 2018

V pondelok, 12. novembra boli hasiči privolaní k 64 udalostiam. Zasahovali pri 30 požiaroch, 33 technických zásahoch (z toho pri 20 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickom zásahu. Najčastejšie zasahovali hasiči v Prešovskom kraji, a to až 11 – krát. Hasiči v Trenčianskom kraji boli vyslaní k 4 výjazdom.
V utorok uskutočnili príslušníci HaZZ 65 výjazdov. Boli vyslaní k 32 požiarom, k 33 technickým zásahom (z toho k 20 dopravným nehodám). V Prešovskom a Košickom kraji zasahovali 11 – krát, v Nitrianskom kraji boli privolaní k 3 udalostiam.
V strede pracovného týždňa boli hasiči vyslaní k 77 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 30 požiaroch, pri 43 technických zásahoch (z toho pri 23 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických výjazdoch. V Prešovskom kraji boli hasiči vyslaní k 14 udalostiam. Menej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji, kde zasahovali 6 – krát.
Vo štvrtok bola pomoc hasičov potrebná pri 76 udalostiach. Príslušníci poskytli pomoc pri 22 požiaroch, pri 53 technických zásahoch (z toho pri 33 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Banskobystrickom kraji, kde uskutočnili 16 výjazdov. Menej práce mali príslušníci v Bratislavskom kraji, kde poskytli pomoc 3 – krát.
Na konci pracovného týždňa uskutočnili hasiči 89 výjazdov. Zasahovali pri 40 požiaroch, pri 46 technických zásahoch (z toho pri 29 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických výjazdoch. V Prešovskom kraji boli hasiči vyslaní k 15 udalostiam. Menej práce mali príslušníci v Nitrianskom kraji, kde bola ich pomoc potrebná 4 – krát.
Prvý víkendový deň boli hasiči privolaní k 72 udalostiam rôzneho charakteru. Zasahovali pri 45 požiaroch, 27 technických zásahoch (z toho pri 14 dopravných nehodách), pri ekologických udalostiach nezasahovali. Najviac práce mali hasiči v Nitrianskom a Košickom kraji, kde zasahovali 12 – krát. Príslušníci v Žilinskom kraji boli vyslaní k výjazdom.
Posledný deň 46. týždňa boli príslušníci vyslaní k 70 udalostiam. Pomoc hasičov bola potrebná pri 34 požiaroch, pri 35 technických zásahoch (z toho pri 18 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. V Nitrianskom kraji zasahovali príslušníci 14 – krát. V Trenčianskom kraji neuskutočnili hasiči ani jeden výjazd, nakoľko nebola ohlásená žiadna nežiaduca udalosť.