Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 49. týždni

Začiatok 49. týždňa priniesol slovenským hasičom 82 udalostí rôzneho charakteru, pri ktorých bola potrebná ich pomoc. Zasahovali pri 18 požiaroch, 62 technických udalostiach (z toho pri 29 dopravných nehodách) a 2 ekologických výjazdoch. Najviac práce mali hasiči v Prešovskom a Banskobystrickom kraji (16 a 14 výjazdov), 6 – krát zasahovali hasiči v Bratislavskom a Nitrianskom kraji.
V utorok, 5. decembra zasahovali hasiči pri 10 požiaroch, 43 technických udalostiach (z toho pri 19 dopravných nehodách) a 3 ekologických výjazdoch. Celkom boli vyslaní k 56 prípadom. Najčastejšie zasahovali príslušníci v Prešovskom kraji (14 – krát), k 3 výjazdom boli vyslaní hasiči v Trenčianskom kraji.
Na sv. Mikuláša pomáhali hasiči pri 66 udalostiach rôzneho charakteru. Boli vyslaní k 15 požiarom, 50 technickým prípadom (z toho k 14 dopravným nehodám) a 1 ekologickej udalosti. Najviac výjazdov vykonali opäť hasiči v Prešovskom kraji (17), 2 – krát zasahovali hasiči v Bratislavskom a Trenčianskom kraji.
Vo štvrtok vzniklo na Slovensku 22 požiarov, 51 technických udalostí (z toho 27 dopravných nehôd) a 2 ekologické výjazdy.Slovenskí hasiči zasahovali celkom v 75 prípadoch. Štvrtý deň po sebe mali najviac práce hasiči v Prešovskom kraji (14 – krát), pri 4 výjazdoch zasahovali hasiči v Trenčianskom kraji.
Posledný pracovný deň narástol celkový počet výjazdov, a to najmä z dôvodu nepriaznivej poveternostnej situácie. Hasiči boli vyslaní k 17 požiarom, až k 89 technickým udalostiam (z toho k 52 dopravným nehodám) a 5 ekologickým výjazdom. Najviac technických udalostí vzniklo v Prešovskom kraji (22), kde bol opäť zaznamenaný najvyšší počet výjazdov (25). Najmenej krát zasahovali hasiči v Nitrianskom kraji (10 – krát).
V sobotu ovplyvnila počet výjazdov hasičov opäť kalamita. Zasahovali pri 19 požiaroch a 71 technických udalostiach (z toho pri 29 dopravných nehodách). Pri ekologických udalostiach nezasahovali. K najvyššiemu počtu udalostí boli opäť vyslaní hasiči v Prešovskom kraji (31), 4 – krát zasahovali hasiči v Bratislavskom, Trnavskom a Trenčianskom kraji.
V posledný deň 49. týždňa zasahovali hasiči pri rovnej stovke výjazdov. Boli vyslaní k 17 požiarom, 81 technickým udalostiam (z toho k 17 dopravným nehodám) a 2 ekologickým udalostiam. V nedeľu zasahovali najčastejšie hasiči v Žilinskom kraji (27 – krát), k 4 prípadom boli privolaní hasiči v Bratislavskom kraji.