Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 50. týždni roka 2018

Začiatok 50.týždňa priniesol slovenským hasičom celkom 73 udalostí, pri ktorých bola potrebná ich pomoc. Zasahovali pri 21 požiaroch, 49 technických zásahoch (z toho pri 25 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických udalostiach. Najviac práce mali príslušníci v Žilinskom kraji, kde zasahovali 19-krát. Hasiči v Nitrianskom kraji boli privolaní k 4 zásahom.
V utorok, 11. decembra 2018 uskutočnili príslušníci HaZZ 80 výjazdov. Boli vyslaní k 16 požiarom, k 62 technickým zásahom (z toho k 38 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým zásahom. V Žilinskom kraji zasahovali hasiči 23-krát, príslušníci v Nitrianskom kraji poskytli pomoc 5-krát.
V stredu pracovného týždňa boli hasiči vyslaní k 76 nežiaducim udalostiam. Zasahovali pri 25 požiaroch, pri 49 technických zásahoch (toho pri 33 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických udalostiach. Najčastejšie zasahovali hasiči v Nitrianskom kraji (14 – krát), naopak v Trenčianskom kraji uskutočnili hasiči 4 výjazdy.
Vo štvrtok boli hasiči privolaní k 80 udalostiam. Príslušníci boli vyslaní k 24 požiarom, k 54 technickým zásahom (z toho k 25 dopravným nehodám)
a k 2 ekologickým udalostiam. V Banskobystrickom kraji zasahovali hasiči 14-krát, najnižší počet výjazdov zaznamenali hasiči v Nitrianskom kraji, kde zasahovali 5 – krát.
Posledný pracovný deň bola pomoc hasičov potrebná 70-krát. Príslušníci poskytli pomoc pri 10 požiaroch, pri 59 technických zásahoch (z toho pri 42 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. V Banskobystrickom a Prešovskom kraji zasahovali hasiči 12-krát. Menej práce mali príslušníci v Nitrianskom kraji, kde zasahovali 4-krát.
V sobotu, 15. decembra 2018 boli príslušníci vyslaní k 81 udalostiam. Hasiči boli privolaní k 20 požiarom, k 60 technickým zásahom (z toho k 38 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. Najčastejšie zasahovali hasiči v Nitrianskom kraji, kde boli vyslaní k 17 udalostiam, v Trenčianskom kraji zasahovali iba raz.
Posledný deň 50. týždňa zasahovali príslušníci iba 45-krát. Boli vyslaní k 17 požiarom, 26 technickým zásahom (z toho k 17 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom kraji (10), hasiči v Nitrianskom kraji zasahovali iba 3-krát.

Foto: ilustračné HaZZ