Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 51. týždni roka 2018

V pondelok, 17. decembra uskutočnili hasiči 67 výjazdov. Zasahovali pri 22 požiaroch, pri 43 technických zásahoch (z toho pri 24 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických udalostiach. Najviac práce mali príslušníci v Žilinskom a Prešovskom kraji, kde boli vyslaní k 12 udalostiam. Menej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji, kde zasahovali 3- krát.
V utorok, 18. decembra boli príslušníci privolaní k 81 prípadom. Hasiči zasahovali pri 19 požiaroch, pri 58 technických zásahoch (z toho pri 41 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických udalostiach. V Banskobystrickom kraj uskutočnili 15 výjazdov. Menej práce mali v Trenčianskom kraji, kde zasahovali 8-krát.
V stredu, 19. decembra boli príslušníci HaZZ vyslaní k 65 udalostiam. Hasiči boli privolaní k 24 požiarom, k 41 technickým zásahom (z toho k 29 dopravným nehodám). Najviac práce mali príslušníci v Žilinskom kraji (15). Najmenej práce mali hasiči Trnavskom a Nitrianskom kraji, kde zasahovali 4-krát.
Vo štvrtok, 20. decembra bola pomoc hasičov potrebná pri 111 prípadoch. Príslušníci poskytli pomoc pri 20 požiaroch, pri 90 technických zásahoch (z toho pri 72 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Trnavskom (18), Banskobystrickom a Prešovskom kraji (17, 17). Menej výjazdov uskutočnili príslušníci v Bratislavskom kraji, kde boli vyslaní k 7 udalostiam.
V piatok, 21. decembra boli príslušníci privolaní k 76 udalostiam. Zasahovali pri 20 požiaroch, pri 51 technických zásahoch (z toho pri 34 dopravných nehodách) a pri 5 ekologických udalostiach. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom kraji, kde bola ich pomoc potrebná 22-krát. Menej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji, kde zasahovali 2-krát.
V sobotu, 22. decembra uskutočnili hasiči 85 výjazdov. Príslušníci boli vyslaní k 22 požiarom, k 62 technickým zásahom (z toho k 29 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. V Banskobystrickom a Košickom kraji zasahovali 15-krát. V Trenčianskom kraji boli hasiči privolaní k 6 udalostiam.
V nedeľu, 23. decembra bola pomoc hasičov potrebná 62-krát. Zasahovali pri 15 požiaroch, pri 47 technických zásahoch (z toho pri 24 dopravných nehodách). Najviac práce mali príslušníci v Banskobystrickom kraji (12), v Nitrianskom kraji boli príslušníci vyslaní
k 4 udalostiam.

Foto: ilustračné HaZZ