Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 51. týždni

V pondelok 18. decembra boli príslušníci vyslaní k 94 udalostiam. Hasiči zasahovali pri 24 požiaroch, 66 technických udalostiach (z toho pri 44 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických výjazdoch. Najviac práce mali príslušníci v Nitrianskom kraji, ktorí zasahovali 22-krát. V Trenčianskom kraji boli hasiči privolaní k 5 udalostiam.
V utorok, 19. decembra uskutočnili hasiči 72 výjazdov. Ich pomoc bola potrebná pri 30 požiaroch, 37 technických udalostiach (z toho pri 20 dopravných nehodách) a pri 5 ekologických zásahoch. V Košickom kraji zasahovali príslušníci 17-krát, v Trnavskom kraji 2-krát.
V stredu, 20. decembra boli hasiči privolaní k 76 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 30 požiaroch, 46 technických udalostiach (z toho pri 30 dopravných nehodách) . V tento deň nevykonali príslušníci žiadny zásah súvisiaci s ekologickou udalosťou. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom a Košickom kraji (13, 13), najmenej práce mali príslušníci v Trnavskom a Nitrianskom kraji (6).
Vo štvrtok, 21. decembra bola pomoc príslušníkov potrebná v 95 prípadoch. Hasiči boli vyslaní k 24 požiarom, 68 technickým zásahom (z toho k 49 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým udalostiam. V Trenčianskom kraji boli príslušníci privolaní k 19 udalostiam. V Bratislavskom kraji uskutočnili hasiči 8 výjazdov.
V posledný pracovný deň 51. týždňa uskutočnili hasiči 79 výjazdov. Príslušníci zasahovali pri 25 požiaroch, 53 technických zásahoch (z toho pri 34 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali príslušníci v Prešovskom kraji (19). V Trnavskom kraji zasahovali hasiči 6-krát.
V sobotu, 23. decembra boli príslušníci privolaní k 79 udalostiam. Hasiči zasahovali pri 26 požiaroch, 50 technických udalostiach (z toho pri 30 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických zásahoch. V Nitrianskom kraji uskutočnili príslušníci 13 výjazdov. Najmenej práce mali hasiči v Trnavskom kraji, kde boli privolaní k 8 nežiaducim udalostiam.
Na Štedrý deň vykonali hasiči nižší počet výjazdov ako v predchádzajúce dni. Príslušníci boli privolaní k 56 udalostiam. Pomoc hasičov bola potrebná v prípade 17 požiarov, 38 technických zásahoch a 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali príslušníci v Banskobystrickom a Košickom kraji, kde uskutočnili 10 výjazdov. V Trenčianskom a Prešovskom kraji boli hasiči privolaní k 5 udalostiam.