Home / AKTUALITY / Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 52. týždni

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 52. týždni

V pondelok, 25. decembra boli hasiči privolaní k 60 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 15 požiaroch, 41 technických udalostiach (z toho pri 22 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických výjazdoch. Najviac práce mali hasiči v Trnavskom kraji, kde zasahovali 11-krát. Najmenej práce mali príslušníci v Trenčianskom a Žilinskom (6, 6).
V utorok, 26. decembra zasahovali príslušníci v 66 prípadoch. Hasiči boli privolaní k 19 požiarom, 46 technickým udalostiam (z toho k 27 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. V Žilinskom kraji zasahovali príslušníci 11-krát, v Trenčianskom kraji boli privolaní k 5 nežiaducim udalostiam.
V stredu, 27. decembra vykonali príslušníci 71 výjazdov. Hasiči zasahovali pri 15 požiaroch, 53 technických udalostiach (z toho pri 22 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických zásahoch. Najviac práce mali hasiči v Prešovskom kraji (12), v Trenčianskom kraji zasahovali príslušníci 4-krát.
Vo štvrtok, 28. decembra sa vplyvom zlej poveternostnej situácie a silného sneženia počet výjazdov príslušníkov HaZZ v porovnaní s uplynulými dňami zvýšil. Hasiči boli vyslaní k 82 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 6 požiaroch, 74 technických udalostiach (z toho pri 23 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. Hasiči vykonávali najmä činnosti súvisiace s odstraňovaním spadnutých stromov a konárov z cestných komunikácií a domov. Najviac práce mali príslušníci v Bratislavskom a Trnavskom kraji (14,14), najmenej práce mali hasiči v Košickom a Prešovskom kraji (4,4).
Na konci pracovného týždňa naďalej pretrvávala zlá poveternostná situácia, sprevádzaná na niektorých územiach silným snežením, ktorá opäť spôsobila zvýšený počet zásahov príslušníkov HaZZ. Pomoc hasičov bola potrebná v 119 prípadoch. Príslušníci zasahovali pri 21 požiaroch, 97 technických udalostiach (z toho pri 28 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Technické výjazdy hasičov spočívali najmä v odstraňovaní následkov silného vetra a sneženia. Išlo najmä o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácií a zo striech domov. Najviac práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji, ktorých pomoc bola potrebná pri 22 udalostiach. Najmenej práce mali hasiči v Košickom kraji, ktorí boli privolaní k 7 prípadom.
V sobotu, 30. decembra boli hasiči vyslaní k 46 nežiaducim udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 14 požiaroch, 31 technických udalostiach (z toho pri 7 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickom zásahu. V Trenčianskom a Banskobystrickom kraji boli privolaní k 8 prípadom. Najmenej práce mali hasiči v Bratislavskom kraji (2).
Posledný deň v roku 2017 boli príslušníci privolaní k 129 nežiaducim udalostiam, ktoré vznikli najmä v dôsledku zlého počasia. Pomoc hasičov bola potrebná pri 41 požiaroch, 87 technických zásahoch (z toho pri 42 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali príslušníci v Žilinskom a Bratislavskom kraji (25, 19). V Trnavskom kraji uskutočnili hasiči 12 výjazdov.

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Výsledky 13. ročníka Majstrovstiev SR v polmaratóne

Jozef Hricko z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Poprade sa stal s časom …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X