Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 52. týždni roka 2018

Na Štedrý deň, 24. decembra, bola pomoc hasičov na Slovensku potrebná 82-krát. Príslušníci boli vyslaní k 18 požiarom, k 60 technickým zásahom (z toho k 24 dopravným nehodám) a k 4 ekologickým udalostiam. Na Vianoce mali najviac práce hasiči v Prešovskom kraji, kde bola ich pomoc potrebná 17-krát. Menej práce mali príslušníci v Bratislavskom kraji, kde zasahovali 5-krát.
V utorok, 25. decembra boli hasiči privolaní k 58 prípadom. Zasahovali pri 22 požiaroch, pri 35 technických zásahoch (z toho pri 17 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Trnavskom kraji (11). V Bratislavskom kraji zasahovali hasiči
2-krát.
V stredu, 26. decembra uskutočnili hasiči 50 výjazdov. Príslušníci zasahovali pri 17 požiaroch, pri 32 technických zásahoch (z toho pri 11 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom kraji, ktorí zasahovali 10-krát. V Bratislavskom kraji boli príslušníci vyslaní k 3 udalostiam.
Vo štvrtok, 27. decembra zasahovali príslušníci pri 63 prípadoch. Hasiči boli privolaní k 21 požiarom, k 39 technickým zásahom (z toho k 14 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým udalostiam. V Košickom kraji uskutočnili príslušníci 15 výjazdov. Menej práce mali hasiči v Trenčianskom a v Nitrianskom kraji (5).
V piatok, 28. decembra boli príslušníci HaZZ vyslaní k 55 udalostiam. Zasahovali pri 11 požiaroch, pri 42 technických zásahoch (z toho pri 19 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. Najviac práce mali hasiči v Prešovskom kraji (11), v Bratislavskom kraji boli privolaní k 3 udalostiach.
V sobotu, 29. decembra uskutočnili príslušníci 56 výjazdov. Hasiči boli vyslaní k 25 požiarom, k 28 technickým zásahom (z toho k 13 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali príslušníci v Žilinskom kraji, kde zasahovali 11-krát. Menej práce mali hasiči v Trnavskom kraji, kde poskytli pomoc 4-krát.
V nedeľu, 30. decembra zasahovali príslušníci 51-krát. Hasiči boli privolaní k 14 požiarom, k 34 technickým zásahom (z toho k 17 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali príslušníci v Žilinskom kraji, ktorí zasahovali 10-krát. Menej práce mali hasiči v Bratislavskom a Prešovskom kraji, kde boli privolaní k 5 udalostiam.

Foto: ilustračné HaZZ