Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 6. týždni roka 2018

V pondelok, 5. februára boli hasiči privolaní k 53 udalostiam. Zasahovali pri 16 požiaroch, 35 technických udalostiach (z toho pri 19 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. V Trnavskom a Prešovskom kraji uskutočnili príslušníci 9 výjazdov. Menej práce mali v Bratislavskom a Trenčianskom kraji kde zasahovali 4-krát.
V utorok, 6. februára boli príslušníci vyslaní k 45 mimoriadnym udalostiam. Hasiči zasahovali pri 7 požiaroch, 27 technických zásahoch (z toho pri 10 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali príslušníci v Banskobystrickom kraji (9). V Bratislavskom kraji hasiči zasahovali 3-krát.
V stredu, 7. februára bola pomoc hasičov potrebná pri 107 udalostiach. Vplyvom zhoršenej poveternostnej situácii boli hasiči privolaní k vyššiemu počtu dopravných nehôd (62). Celkom boli príslušníci vyslaní k 16 požiarom, k 85 technickým udalostiam (z toho k 62 dopravným nehodám) a k 6 ekologickým výjazdom. Najviac práce mali hasiči v Košickom kraji a Trnavskom kraji (23, 21). V Nitrianskom kraji zasahovali 6-krát.
Vo štvrtok, 8. februára uskutočnili hasiči 46 výjazdov. Príslušníci boli privolaní k 14 požiarom, 32 technickým výjazdom (z toho k 20 dopravným nehodám). V Banskobystrickom kraji zasahovali hasiči 11-krát, v Trenčianskom a Košickom kraji 2-krát.
V piatok, 9. februára boli hasiči vyslaní k 83 mimoriadnym udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 24 požiaroch, 57 technických udalostiach (z toho pri 26 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. Najviac práce mali hasiči v Banskobystrickom a Prešovskom kraji, kde zasahovali 13-krát. Menej práce mali príslušníci v Bratislavskom kraji, kde uskutočnili 6 výjazdov.
V prvý víkendový deň boli príslušníci privolaní k 43 prípadom. Hasiči poskytli pomoc pri 13 požiaroch, 29 technických udalostiach (z toho pri 12 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. V Žilinskom kraji boli príslušníci vyslaní k 10 udalostiam. V Trenčianskom kraji mali hasiči menej práce a zasahovali 1-krát.
V nedeľu, 11. februára uskutočnili príslušníci HaZZ 43 výjazdov. Zasahovali pri 17 požiaroch, 25 technických udalostiach (z toho pri 9 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Prešovskom kraji (10), menej práce mali príslušníci v Bratislavskom kraji (2).