Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 6. týždni roka 2019

V pondelok, 04. februára boli príslušníci HaZZ privolaní k 69 udalostiam. Zasahovali pri 18 požiaroch, pri 51 technických zásahoch (z toho pri 24 dopravných nehodách). Najviac práce mali príslušníci v Žilinskom kraji, kde zasahovali 12-krát. Menej práce mali hasiči v Nitrianskom kraji (2).
V utorok, 05. februára hasiči uskutočnili 73 výjazdov. Príslušníci boli vyslaní k 18 požiarom, k 52 technickým zásahom (z toho k 22 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým udalostiam. V Banskobystrickom kraji zasahovali 17-krát. Menej práce mali hasiči v Prešovskom kraji, kde poskytli pomoc 5-krát.
V stredu, 06. februára boli hasiči vyslaní k 68 udalostiam. Príslušníci boli privolaní k 17 požiarom, k 51 technickým výjazdom (z toho k 33 dopravným nehodám). Najviac práce mali hasiči v Banskobystrickom kraji, kde zasahovali 19-krát. Menej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji, kde uskutočnili 1 výjazd.
Vo štvrtok, 07. februára zasahovali príslušníci v 65 prípadoch. Hasiči boli vyslaní k 20 požiarom, k 44 technickým zásahom (z toho k 23 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Nitrianskom kraji, ktorí boli privolaní k 13 udalostiam. Menej práce mali príslušníci v Prešovskom kraji, kde zasahovali 4-krát.
V piatok, 08. februára boli hasiči privolaní k 72 zásahom. Príslušníci boli vyslaní k 27 požiarom, k 42 technickým zásahom (z toho k 19 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali hasiči v Banskobystrickom a Žilinskom kraji (14, 13). Menej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji (4).
V sobotu, 09. februára zasahovali hasiči pri 78 udalostiach. Príslušníci boli privolaní k 22 požiarom, k 52 technickým zásahom (z toho k 28 dopravným nehodám) a k 4 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali hasiči v Prešovskom kraji, kde boli vyslaní k 17 udalostiam. Menej práce mali príslušníci v Bratislavskom kraji, kde zasahovali 7-krát.
V nedeľu, 10 februára bola pomoc hasičov potrebná pri 57 udalostiach. Zasahovali pri 24 požiaroch, pri 32 technických zásahoch (z toho pri 11 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. V Košickom kraji poskytli príslušníci pomoc 11-krát. Menej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji, kde boli privolaní k 5 udalostiam.