Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 7. týždni roka 2018

V pondelok, 12. februára hasiči zasahovali pri 55 udalostiach. Príslušníci boli privolaní k 10 požiarom, 42 technickým udalostiam (z toho k 25 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým zásahom. V Prešovskom kraji zasahovali hasiči 16-krát, v Trnavskom kraji boli privolaní k 3 udalostiam.
V utorok, 13. februára boli hasiči vyslaní k 74 prípadom. Zasahovali pri 22 požiaroch, 49 technických udalostiach (z toho pri 26 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických zásahoch. Najviac práce mali príslušníci v Košickom kraji, kde zasahovali 16-krát. Menej práce mali hasiči v Trnavskom kraji, ktorí uskutočnili 3 výjazdy.
V stredu, 14. februára boli príslušníci privolaní k 53 mimoriadnym udalostiam. Hasiči zasahovali pri 13 požiaroch, 38 technických udalostiach (z toho pri 20 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. V Prešovskom kraji zasahovali 10-krát, v Bratislavskom a Košickom kraji 3-krát.
Vo štvrtok, 15. februára uskutočnili príslušníci HaZZ 67 výjazdov. Hasiči boli vyslaní k 16 požiarom, 47 technickým udalostiam (z toho k 18 dopravným nehodám) a k 4 ekologickým zásahom. Najviac práce mali príslušníci v Žilinskom kraji (13). Menej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji, ktorí zasahovali 2-krát.
V posledný pracovný deň bola pomoc hasičov potrebná pri 128 mimoriadnych udalostiach. Príslušníci poskytli pomoc pri 22 požiaroch, 97 technických udalostiach (z toho pri 68 dopravných nehodách) a pri 9 ekologických výjazdoch. Najviac práce mali príslušníci v Banskobystrickom a Žilinskom kraji (24, 23). Menej práce mali hasiči v Nitrianskom kraji, ktorí zasahovali 8-krát.
V sobotu, 17. februára boli príslušníci vyslaní k 81 prípadom. Hasiči zasahovali pri 20 požiaroch, 59 technických udalostiach (z toho pri 38 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. V Banskobystrickom a Prešovskom kraji boli hasiči vyslaní k 14 udalostiam. V Bratislavskom kraji zasahovali 6-krát.
V nedeľu, 18. februára hasiči uskutočnili 48 výjazdov. Príslušníci boli privalí k 14 požiarom, k 32 technickým udalostiam (z toho k 19 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým zásahom. Najviac práce mali hasiči v Trnavskom kraji (11). V Bratislavskom kraji boli príslušníci vyslaní k 2 udalostiam.