Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 8. týždni roka 2018

Na začiatku 8. týždňa boli hasiči vyslaní k 49 udalostiam. Zasahovali pri 20 požiaroch, 28 technických zásahoch (z toho pri 10 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Trenčianskom kraji, ktorí zasahovali 10-krát. Menej práce mali príslušníci v Nitrianskom kraji (1).
V utorok, 20. februára boli príslušníci privolaní k 58 mimoriadnym udalostiam. Hasiči zasahovali pri 18 požiaroch, 40 technických udalostiach (z toho pri 23 dopravných nehodách). V Bratislavskom kraji uskutočnili príslušníci 10 výjazdov. V Žilinskom kraji zasahovali hasiči 3-krát.
V stredu, 21. februára bola pomoc hasičov potrebná pri 77 prípadoch. Príslušníci poskytli pomoc pri 22 požiaroch, 54 technických udalostiach (z toho pri 33 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickom zásahu. Najviac práce mali hasiči v Košickom a Banskobystrickom kraji (21, 19). Menej práce mali príslušníci v Bratislavskom, Trenčianskom a Nitrianskom kraji, kde zasahovali 3-krát.
Vo štvrtok, 22. februára uskutočnili príslušníci 55 výjazdov. Príslušníci boli vyslaní k 22 požiarom, k 31 technickým zásahom (z toho k 14 dopravným nehodám) a k ekologickým udalostiam. V Košickom kraji zasahovali 12-krát. V Bratislavskom kraji boli hasiči privolaní k 5 zásahom.
Na konci pracovného týždňa boli hasiči vyslaní k 49 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 18 požiaroch, 28 technických udalostiach (z toho pri 12 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických zásahoch. V Žilinskom kraji uskutočnili hasiči 13 výjazdov. V Bratislavskom kraji boli príslušníci privolaní k 1 mimoriadnej udalosti.
V sobotu, 24. februára uskutočnili hasiči vyšší počet výjazdov ako v predchádzajúce dni
8. týždňa. Príslušníci boli privolaní k 37 požiarom, k 45 technickým zásahom (z toho k 18 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali hasiči v Prešovskom kraji, kde bola ich pomoc potrebná 20-krát. Menej práce mali príslušníci v Nitrianskom kraji, ktorí zasahovali 5-krát.
V nedeľu, 25. februára boli príslušníci HaZZ privolaní k 72 udalostiam. Hasiči poskytli pomoc pri 37 požiaroch, 31 technických udalostiach (z toho pri 12 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických výjazdoch. V Žilinskom kraji zasahovali príslušníci 16-krát. Menej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji, ktorí uskutočnili 5 výjazdov.