Home / AKTUALITY / Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 8. týždni roka 2019

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 8. týždni roka 2019

V pondelok, 18. februára boli hasiči privolaní k 68 udalostiam. Zasahovali pri 25 požiaroch, pri 42 technických zásahoch (z toho pri 27 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali príslušníci v Žilinskom a Banskobystrickom kraji, kde poskytli pomoc 11-krát. Hasiči v Trenčianskom kraji zasahovali 3-krát.
V utorok zasahovali príslušníci HaZZ 66-krát. Ich pomoc bola potrebná pri 29 požiaroch, pri 34 technických zásahoch (z toho pri 19 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických udalostiach. Najčastejšie zasahovali hasiči v Bratislavskom kraji, kde boli vyslaní k 11 udalostiam, v Trenčianskom kraji zasahovali iba 3-krát.
V strede pracovného týždňa uskutočnili hasiči 71 výjazdov. Príslušníci boli privolaní k 30 požiarom, k 40 technickým zásahom (z toho k 21 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. Najvyšší počet výjazdov zaznamenali hasiči v Banskobystrickom kraji (13), menej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji, kde zasahovali 5-krát.
Vo štvrtok, 21. februára boli hasiči vyslaní k 67 udalostiam. Zasahovali pri 40 požiaroch, pri 27 technických zásahoch (z toho pri 13 dopravných nehodách). V Košickom kraji boli hasiči privolaní k 16 udalostiam, v Žilinskom a Trenčianskom kraji zasahovali iba 3-krát.
Posledný pracovný deň bola pomoc hasičov následkom nepriaznivého počasia potrebná až v 117 prípadoch. Hasiči zasahovali pri 36 požiaroch, pri 81 technických zásahoch (pri 18 dopravných nehodách). Najviac práce mali v súvislosti so silným vetrom hasiči v Košickom kraji, kde poskytli pomoc 28-krát. Činnosť hasičov spočívala najmä v odstraňovaní popadaných stromov zo striech, zaparkovaných vozidiel a cestných komunikácii. Menej práce mali príslušníci v Bratislavskom kraji, kde zasahovali 9-krát.
Prvý víkendový deň uskutočnili príslušníci HaZZ 88 výjazdov. Hasiči boli vyslaní k 52 požiarom, k 32 technickým zásahom (z toho k 10 dopravným nehodám) a k 4 ekologickým udalostiam. Najčastejšie zasahovali hasiči v Košickom kraji (19). V Trnavskom kraji zasahovali príslušníci HaZZ iba 4-krát.
Posledný deň 8. týždňa zasahovali hasiči 83-krát. Boli privolaní k 52 požiarom, k 31 technickým zásahom (z toho k 10 dopravným nehodám). Najvyšší počet výjazdov zaznamenali hasiči v Košickom kraji, kde boli privolaní k 19 udalostiam. Menej práce mali príslušníci v Žilinskom kraji, kde zasahovali 5-krát.

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Komentáre

comments

Pozrite aj

Krajskú súťaž v hasičskom športe vyhrali hasiči z Trnavy

Vo štvrtok, 16. mája, sa v Galante uskutočnil XXIII. ročník krajskej súťaže v hasičskom športe, …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X