Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v dňoch 1. – 4. februára 2016

Prvý februárový deň boli slovenskí hasiči vyslaní k 55. udalostiam, z toho k 15. požiarom, k 21. technickým zásahom a k 18. dopravným nehodám. Ekologický zásah bol zaznamenaný jeden. Najčastejšie zasahovali hasiči v Banskobystrickom a Košickom kraji (10 – krát), najmenej v Trnavskom kraji (3). Najčastejšie horelo v Bratislavskom a Košickom kraji (4 – krát), žiadny požiar nezaznamenali hasiči v Trnavskom a Nitrianskom kraji.
Utorok zo sebou priniesol 44 udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Vzniklo 12 požiarov (najčastejšie horelo v Košickom kraji – 4 – krát; bez vzniknutých požiarov bol Trnavský, Trenčiansky a Nitriansky kraj), 31 technických zásahov, z toho 16 dopravných nehôd a 1 ekologický zásah. Najviac výjazdov zaznamenali hasiči v Košickom kraji (16), najmenej v Trenčianskom kraji (1).
V strede pracovného týždňa zasahovali hasiči pri 58. udalostiach. Boli vyslaní k 19. požiarom, k 37. technickým zásahom, z toho k 16. dopravným nehodám a k 2. ekologickým zásahom. Najviac požiarov zaznamenali hasiči v Trnavskom kraji (5), 1 – krát horelo v Trenčianskom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Bratislavskom a Košickom kraji (9), 5 – krát zasahovali hasiči v Trnavskom kraji.
Štvrtok 4. februára 2016 museli hasiči zasahovať pri 45. udalostiach. K požiarom boli vyslaní 8 – krát, k technickým zásahom 35 – krát, z toho 15 – krát k dopravným nehodám. Pri ekologických zásahoch zasahovali 2 – krát. 2 – krát horelo v Trnavskom, Banskobystrickom a Prešovskom kraji (2), žiadny požiar nezaznamenali v Bratislavskom, Trenčianskom a Košickom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Trnavskom, Žilinskom a Košickom kraji (8 – krát), najmenej v Bratislavskom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji (3 – krát).

Foto: ilustračné