Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v dňoch 12. – 15. februára 2016

Koniec pracovného týždňa si na Slovensku vyžiadal 86. udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Horelo 19 – krát, hasiči museli zasahovať pri 66. technických zásahoch, z toho pri 31. dopravných nehodách, pri ekologických zásahoch zasahovali 1 – krát. 4 požiare boli zaznamenané v Bratislavskom a Prešovskom kraji, 1 požiar vznikol v Nitrianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji. K najväčšiemu počtu výjazdov boli vyslaní hasiči v Banskobystrickom kraji (20), 6 – krát zasahovali hasiči v Trnavskom, Trenčianskom a Nitrianskom kraji.
V sobotu boli hasiči vyslaní k 51. udalostiam, z toho k 17. požiarom, 20. technickým zásahom a 14. dopravným nehodám. Najviac požiarov zaznamenali hasiči v Bratislavskom kraji (4), ani jeden v Nitrianskom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Košickom kraji (10 – krát), najmenej v Bratislavskom a Trenčianskom kraji (4).
Počas Valentínskej nedele boli hasiči vyslaní k 67. udalostiam. Zasahovali pri 16. požiaroch, 28. technických zásahoch, 21. dopravných nehodách a 2. ekologických zásahoch. Tri požiare zaznamenali hasiči v Bratislavskom a Prešovskom kraji, v Trnavskom kraji nehorelo vôbec. Pri výjazdoch zasahovali najčastejšie hasiči z Prešovského kraja (19), najmenej hasiči z Trnavského a Trenčianskeho kraja (4).
V pondelok 15. februára 2016 sa na Slovensku stalo 60 udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Horelo 15 – krát, vzniklo 42 technických udalostí, z toho 15 dopravných nehôd a 3 ekologické výjazdy. Najčastejšie horelo v Košickom kraji (5), žiadny požiar nezaznamenali v Trenčianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji. Najviac výjazdov uskutočnili hasiči v Banskobystrickom kraji (12), najmenej v Trenčianskom a Prešovskom kraji (4).