Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v dňoch 16. až 20. marca 2016

V stredu 16. marca 2016 boli slovenskí hasiči vyslaní k 69. udalostiam. Zasahovali pri 32. požiaroch, 14. technických zásahoch, 22. dopravných nehodách a 1. ekologickom zásahu. Najčastejšie horelo v Žilinskom a Banskobystrickom kraji (7 – krát), jeden požiar zaznamenali v Trnavskom a Trenčianskom kraji. Najviac zásahov zaznamenali hasiči v Banskobystrickom kraji (13), najmenej v Trenčianskom kraji (2).
Vo štvrtok sa na Slovensku stalo 85. udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Horelo až 49 – krát, hasiči zasahovali pri 17. technických zásahoch, 16. dopravných nehodách a 3. ekologických zásahoch. Najviac požiarov vzniklo v Prešovskom kraji (17 – krát), 3 požiare zaznamenali v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom a Žilinskom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Prešovskom kraji (26 – krát), najmenej v Žilinskom kraji (5 – krát).
Posledný pracovný deň boli hasiči vyslaní k 89. udalostiam. Na Slovensku vzniklo 54 požiarov, hasiči boli vyslaní k 16. technickým udalostiam, 15. dopravným nehodám a 4. ekologickým výjazdom. 18 požiarov vzniklo v Prešovskom kraji, žiadny požiar nezaznamenali v Nitrianskom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Prešovskom kraji (23 – krát), najmenej v Bratislavskom kraji (4 – krát).
V sobotu 19. marca 2016 zasahovali hasiči pri 89. udalostiach, z toho pri 59. požiaroch, 17. technických zásahoch, 10. dopravných nehodách a 3. ekologických zásahoch. 11 – krát horelo v Banskobystrickom a Prešovskom kraji, 1 požiar zaznamenali hasiči v Nitrianskom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Žilinskom kraji (16 – krát), najmenej v Trnavskom kraji (8 – krát).
V nedeľu sa na Slovensku stalo 61 udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Zasahovali pri 46. požiaroch, 6. technických výjazdoch, 8. dopravných nehodách a 1. ekologickom zásahu. Najviac požiarov vzniklo v Banskobystrickom kraji (14), jeden požiar zaznamenali hasiči v Trnavskom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Banskobystrickom kraji (17 – krát), 1 výjazd vykonali hasiči v Trnavskom kraji.