Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v dňoch 22. – 24. apríla 2016

V piatok 22. apríla 2016 zaznamenali hasiči 92 udalostí, pri ktorých museli zasahovať. Boli vyslaní k 46. požiarom, 19. technickým zásahom, 24. dopravným nehodám a 3. ekologickým zásahom. Najčastejšie horelo v Bratislavskom kraji (10 – krát), najmenej v Nitrianskom kraji (3 – krát). Najviac výjazdov zaznamenali hasiči v Bratislavskom kraji (17), 9 – krát zasahovali hasiči v Trnavskom, Trenčianskom a Košickom kraji.
Prvý víkendový deň boli slovenskí hasiči vyslaní k 86. udalostiam, z toho k 40. požiarom, 24. technickým zásahom, 21. dopravným nehodám a 1. ekologickému zásahu. Až 13 požiarov zaznamenali hasiči v Košickom kraji, iba 1 v Trenčianskom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Košickom kraji (18 – krát), najmenej v Trenčianskom kraji (2 – krát).
V nedeľu sa na Slovensku stalo 60 udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Horelo 20 – krát, hasiči boli vyslaní k 20. technickým zásahom, 16. dopravným nehodám a 4. ekologickým zásahom. Najčastejšie horelo v Trnavskom a Nitrianskom kraji (4 – krát), 1 požiar zaznamenali hasiči v Trenčianskom a Banskobystrickom kraji.