Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru zo dňa 13. januára 2016

Stred týždňa priniesol slovenským hasičom až 90 výjazdov. Zasahovali pri 14. požiaroch, pri 75. technických zásahoch – z toho pri 45. dopravných nehodách. V Košickom kraji boli hasiči vyslaní k 1. ekologickému zásahu. Najviac horelo v Bratislavskom kraji (4), žiadny požiar nezaznamenali hasiči v Trenčianskom a Prešovskom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Nitrianskom a Banskobystrickom kraji (16), najmenej v Trenčianskom kraji (1).

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …