Home / PRÁVE TERAZ / Prehľad výjazdov profesionálnych a dobrovoľných hasičov v súvislosti s búrkovou činnosťou

V súvislosti s búrkami, ktoré zasiahli územie Slovenska, zasahovalo za posledných 24 hodín viac ako 350 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Bilancia výjazdov sa vyšplhala na 196, pričom najvážnejšia situácia bola v Trnavskom kraji. Tam bola pomoc hasičov potrebná 55-krát, a to najmä v okresoch Galanta a Senica. V Nitrianskom kraji boli hasiči v súvislosti s búrkovou činnosťou privolaní k 49 udalostiam, v Trenčianskom kraji zasahovali 25-krát, v Banskobystrickom a Košickom kraji boli vyslaní k 18 udalostiam. V Prešovskom kraji uskutočnili v súvislosti s nepriaznivým počasím 10 výjazdov, v Bratislavskom kraji pomáhali 6-krát. Najčastejšie zasahovali pri odstraňovaní popadaných stromov zo striech a cestných komunikácií, odčerpávaní vody zo zatopených priestorov a odstraňovaní popadaných kusov striech.

Ilustračné foto: HaZZ

V Medzibrode došlo k zrúteniu rodinného domu, hasiči prehľadávajú sutiny

Hasiči momentálne zasahujú v obci Medzibrod v okrese Banská Bystrica, kde došlo k zrúteniu časti …