Prehľad výjazdov v súvislosti s poveternostnou situáciou

Počas včerajšieho večera a dnešnej noci zasahovali hasiči v súvislosti so silným vetrom najmä v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Bratislavskí hasiči boli vyslaní k 22 takýmto prípadom, pričom hasiči z OR HaZZ v Pezinku zasahovali 9 – krát a príslušníci HaZÚ 13 – krát. Išlo najmä o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest, miestnych komunikácií a z osobných motorových vozidiel, spadnutých stĺpov elektrického vedenia, telefónnych stĺpov, strhnutých striech. Niektoré štátne cesty v okrese Malacky boli úplne neprejazdné. Celkom zasahovalo 86 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s 23 ks hasičskej techniky.
V Trnavskom kraji vykonali hasiči 14 výjazdov k technickým udalostiam. Príslušníci OR HaZZ v Trnave zasahovali 4 – krát, hasiči z OR HaZZ v Dunajskej Strede boli vyslaní k 7 udalostiam, zasahovali aj príslušníci z OR HaZZ v Galante (2 – krát) a z OR HaZZ v Piešťanoch (1 – krát). Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov z cestných komunikácií a uvoľnenú strechu na prístrešku. Celkom zasahovalo 49 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených 14 ks hasičskej techniky.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …

X