Home / AKTUALITY / PREVIERKY PRIPRAVENOSTI dobrovoľných hasičov revúckeho okresu

PREVIERKY PRIPRAVENOSTI dobrovoľných hasičov revúckeho okresu

Územná organizácia DPO SR ( ÚzO DPO SR ) v Revúcej v spolupráci s obcou Ratkovské Bystré zorganizovali v sobotu 17. júna 2017 previerky pripravenosti Dobrovoľných hasičských zborov ( DHZ ).

Úvod patril slávnostnému nástupu, kde si starosta obce Ratkovské Bystré Mgr. Dušan Bodnár pripomenul 90. výročia založenia DHZ v obci. Pri tejto príležitosti boli odovzdané pamätné listy  Mgr. Dušanovi Bodnárovi, DHZ Ratkovské Bystré, Emilovi Pašiakovi, Štefanovi Mičkimu, Jánovi Vredíkovi, Ondrejovi Javorovi st.,  Jozefovi Kalmanovi st., Jánovi Javorovi st., Jánovi Pašiakovi, Štefanovi Javorovi a Vladimírovi Duriškovi. Bola odovzdaná aj medaila Za mimoriadne zásluhy Vladimírovi Javorovi a medaila Za zásluhy za výcvik Miroslavovi Kováčovi z Jelšavy.

V rámci previerky pripravenosti sa súťažilo v požiarnom útoku s vodou s klasickými – zásahovými hadicami a v štafete 8 x 60 m a v kategóriách dorastenci, dorastenky, muži, ženy a muži nad 35 rokov. Všetky súťažné kolektívy absolvovali previerku úspešne a dostali osvedčenie. Víťazné družstvá dostali poháre, ktoré venovala obec Ratkovské Bystré a diplomy.

Z tejto previerky pripravenosti postúpili na krajské kolo do Dolnej Strehovej, ktoré sa bude konať 24. 06. 2017:

–          dorastenci a dorastenky z Jelšavy,

–          ženy z Muráňa

–          muži z Ratkovského Bystrého.

Okrem krajského kola sa z tejto súťaže postúpilo aj na Gemerský pohár, ktorý sa bude konať tretiu septembrovú sobotu v Rimavskej Bani. Postúpili dorastenci a dorastenky z Jelšavy, ženy z Muráňa a muži z Ratkovského Bystrého, Ratkovej , Rákoša a z Muránskej Dlhej Lúky.

Ďalšou disciplínou bol pretek jednotlivca, do ktorého sa zapojili dorastenky, ženy, dorastenci a aj muži. Spolu pretekalo 22 súťažiacich. ÚzO DPO SR v Revúcej rozdala preukazy a odznaky 2. výkonnostnej triedy – 1 a 3. výkonnostnej triedy 14.

Bol to vydarený hasičský deň, kde sa stretlo množstvo priateľov – hasičov.

 

Komentáre

comments

Pozrite aj

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 23. týždni roka 2018

V pondelok, 4. júna boli hasiči vyslaní k 95 udalostiam. Zasahovali pri 27 požiaroch, pri 66 technických …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X