Home / AKTUALITY / Prezident Hasičského a záchranného zboru plk. Ing. Pavol Nereča

Prezident Hasičského a záchranného zboru plk. Ing. Pavol Nereča

Ministerka vnútra Slovenskej republiky Denisa Saková dnes na pôde Prezídia HaZZ vymenovala do funkcie prezidenta Hasičského a záchranného zboru plk. Ing. Pavla Nereču. Plk. Ing. Pavol Nereča študoval v rokoch 1985 – 1989 Vojenskú strednú odbornú školu oznamovacej techniky v Novom Meste nad Váhom. V rokoch 1996 – 2001 študoval na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre odbor riadenie v poľnohospodárstve so študijnou špecializáciou krízový manažment.
Svoju pracovnú kariéru začal v roku 1990 na Okresnom národnom výbore v Nitre, kde pôsobil na Okresnej správe zboru PO na pozíciách požiarnik a starší požiarnik do roku 1996. Nasledujúce dva roky pracoval na pozícii operačného dôstojníka na Krajskom úrade v Nitre na odbore požiarnej ochrany v pozícii operačného dôstojníka, v roku 1998 sa na spomínanom odbore stal náčelníkom oddelenia operatívno-technického. V rokoch 2001 – 2010 zastával funkciu vedúceho oddelenia operatívno-technického na Krajskom riaditeľstve HaZZ v Nitre a jeho právnych predchodcoch. Dňom 1. októbra 2010 bol vymenovaný do funkcie krajského riaditeľa KR HaZZ v Nitre, v ktorej pôsobil až doposiaľ.
Srdečne gratulujeme!

Foto: MV SR

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

V Banskobystrickom kraji si nové vozidlá prevzali zástupcovia 26 miest a obcí

V piatok 7. februára sa uskutočnilo odovzdávanie vozidiel Iveco Daily určených pre 26 miest a …