Pri odstraňovaní následkov snehovej kalamity pomáhajú dobrovoľní hasiči z 8 DHZO

Pri odstraňovaní následkov snehovej kalamity pomáhajú desiatky hasičov

Hasiči stále zasahujú pri odstraňovaní následkov snehovej kalamity na severe Slovenska. Ich pomoc je potrebná vo viacerých obciach, v ktorých je vyhlásená mimoriadna situácia. Pomocou ťažkej a vyslobodzovacej techniky sprístupňujú v obci Novoť cestné komunikácie, v obciach Oravská Lesná, Klokočov, Dolný Vadičov, Lutiše a Čierne odpratávajú veľké nánosy snehu v okolí rodinných domov a ciest a v mnohých prípadoch odstraňujú sneh a ľad zo striech. Veľké množstvo snehu odstraňovali aj včera z hokejovej haly pri Oravskej priehrade, keďže hrozilo preťaženie. Dnes boli na odstránenie snehu zo strechy vyslaní do obce Dolný Vadičov, kde bola ohrozená materská škola a do obce Olešná, kde odpratávali sneh zo strechy základnej školy. Ich pomoc bola potrebná aj v meste Čadca, kde z niekoľkých bytových domov odstraňovali ľad a cencúle. V spomínaných obciach a mestách zasahujú hasiči z Námestova, Tvrdošína, Čadce, Turzovky, Terchovej, Kysuckého Nového Mesta, Dolného Kubína, Nitry, Prievidze, Trenčína, Pliešoviec, Galanty a zo Záchrannej brigády v Žiline a dobrovoľní hasiči z obcí Zákamenné, Klokočov, Skalité, Liptovský Mikuláš, Liptovská Kokava, Turzovka, Dolný Vadičov a Klubina.