Home / AKTUALITY / Pri rozsiahlom požiari budovy sa hasičom podarilo uchrániť majetok v hodnote 200 000 Eur

Ďalší pracovný týždeň je pre hasičov opäť veľmi náročný. Aj tentokrát boli hasiči z hasičskej stanice Topoľčany privolaní k rozsiahlemu požiaru budovy.

Na ulici Pod kalváriou v meste Topoľčany bol spozorovaný požiar budovy, v ktorej sa nachádzala predajňa náhradných dielov na nákladné autá. Ako uvádza hovorca KR HaZZ Nitra Michal Varga tento požiar budovy bol ohlásený krátko po 21:30 na operačné stredisko HaZZ. Pri požiari zasahovali siedmy hasiči z hasičskej stanice Topoľčany s tromi kusmi techniky.

„Na mieste sa nachádzal aj zisťovateľ príčin požiarov z OR HaZZ Topoľčany a kriminalistický vyšetrovateľ. Požiar hasiči zlikvidovali za približne jednu hodinu. Po príchode hasičov sa požiar nachádzal v prvom štádiu horenia. Pre veľké zadymenie hasiči zasahovali v dýchacích prístrojoch. V objekte sa nenachádzali žiadne osoby ani pri požiari nebol nikto zranený. Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania. Rýchlym zásahom a lokalizáciou požiaru sa hasičom podarilo uchrániť majetok v hodnote približne 200 000 eur“ – dopĺňa Varga.

Zdroj: KR HaZZ Nitra       Foto: KR HaZZ Nitra     Autor: Tomáš Bilik

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 23. týždni roka 2018

V pondelok, 4. júna boli hasiči vyslaní k 95 udalostiam. Zasahovali pri 27 požiaroch, pri 66 technických …