Home / AKTUALITY / Pri rozsiahlom požiari budovy sa hasičom podarilo uchrániť majetok v hodnote 200 000 Eur

Pri rozsiahlom požiari budovy sa hasičom podarilo uchrániť majetok v hodnote 200 000 Eur

Ďalší pracovný týždeň je pre hasičov opäť veľmi náročný. Aj tentokrát boli hasiči z hasičskej stanice Topoľčany privolaní k rozsiahlemu požiaru budovy.

Na ulici Pod kalváriou v meste Topoľčany bol spozorovaný požiar budovy, v ktorej sa nachádzala predajňa náhradných dielov na nákladné autá. Ako uvádza hovorca KR HaZZ Nitra Michal Varga tento požiar budovy bol ohlásený krátko po 21:30 na operačné stredisko HaZZ. Pri požiari zasahovali siedmy hasiči z hasičskej stanice Topoľčany s tromi kusmi techniky.

„Na mieste sa nachádzal aj zisťovateľ príčin požiarov z OR HaZZ Topoľčany a kriminalistický vyšetrovateľ. Požiar hasiči zlikvidovali za približne jednu hodinu. Po príchode hasičov sa požiar nachádzal v prvom štádiu horenia. Pre veľké zadymenie hasiči zasahovali v dýchacích prístrojoch. V objekte sa nenachádzali žiadne osoby ani pri požiari nebol nikto zranený. Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania. Rýchlym zásahom a lokalizáciou požiaru sa hasičom podarilo uchrániť majetok v hodnote približne 200 000 eur“ – dopĺňa Varga.

Zdroj: KR HaZZ Nitra       Foto: KR HaZZ Nitra     Autor: Tomáš Bilik

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Prehlad výjazdov hasičov počas Silvestra

Hasiči zasahovali počas Silvestra až do rána Nového roka (do 7.00 hod.) celkom 102-krát. K …

X