Pri silnom vetre zasahuje viac ako 120 hasičov

Dnešná nepriaznivá poveternostná situácia si od ôsmej hodiny rána vyžiadala takmer 60 výjazdov hasičov na celom Slovensku. Pri najvyššom počte technických udalostí zasahujú príslušníci v Trenčianskom kraji, kde doposiaľ uskutočnili už 19 výjazdov. V Trnavskom kraji boli hasiči vyslaní k 18 prípadom, v Bratislavskom kraji k 10 technickým udalostiam. Hasiči v Košickom kraji zasahovali pri 4 udalostiach, pri jednom výjazde pomáhali príslušníci v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji.
Pomoc hasičov je najčastejšie potrebná pri spadnutých stromoch, ktoré v mnohých prípadoch blokujú cestné komunikácie a drôty elektrického vedenia. Problémy robia aj uvoľnené bilboardy a plechové strechy. Pri výjazdoch súvisiacich s poveternostnou situáciou zasahuje celkom 120 profesionálnych hasičov so 40 kusmi hasičskej techniky, v Trenčianskom kraji pomáha aj 25 dobrovoľných hasičov.