Home / AKTUALITY / Pri výjazdoch za posledných 24 hodín zasahovalo 400 dobrovoľných hasičov

Pri výjazdoch za posledných 24 hodín zasahovalo 400 dobrovoľných hasičov

Silný vietor a nepriaznivé počasie, ktoré zasiahli Slovensko včera ráno, si vyžiadali podstatný nárast výjazdov hasičov k udalostiam technického charakteru. Za posledných 24 pomáhali až 296 – krát, pričom najčastejšie v Bratislavskom kraji, kde boli vyslaní k 82 výjazdom. Situácia v Trnavskom kraji bola podobná – hasiči tam zasahovali 75 – krát. Nárast výjazdov zaznamenali aj príslušníci v Nitrianskom a Banskobystrickom kraji, kde pomáhali 43 a 36 – krát. V ostatných slovenských krajoch bola situácia pokojnejšia – v Trenčianskom kraji pomáhali 21 – krát, v Žilinskom 16 – krát, v Košickom 13 – krát a v Prešovskom kraji 10 – krát.
Medzi najčastejšie príčiny vzniku udalostí patrili popadané stromy, ktoré blokovali cestné komunikácie a v mnohých prípadoch poškodili zaparkované vozidlá. Hasiči museli v takýchto prípadoch zasahovať až 226 – krát, čo je 76 % z celkového počtu výjazdov technického charakteru. Na odstraňovaní následkov nepriaznivej poveternostnej situácie sa za posledných 24 hodín podieľalo až 900 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 280 ks hasičskej techniky.

Foto: DHZ Zemplínska Teplica

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Komentáre

comments

Pozrite aj

Odovzdávanie ocenení – Rád svätého Floriána a Rád čestného hasičstva

V pondelok, 7. septembra 2020, sa v zasadacej miestnosti Domu Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR uskutočnilo …

X