Home / AKTUALITY / Príslušníci HaZZ sa zúčastnili na špecializovanom ERDi zamestnaní

Príslušníci HaZZ sa zúčastnili na špecializovanom ERDi zamestnaní

V septembri sa príslušníci HaZZ, ktorí pôsobia ako inštruktori služobného potápania ERDI, zúčastnili špecializovaného ERDi zamestnania – kurzu záchrany na voľnej vode s použitím núdzového alternatívneho zdroja dýchania (ERDI Emergency Breathing System (EBS) pre pilotov letky MV SR v Senci.
Jeho súčasťou bol výcvik v plávaní v sťažených podmienkach, dopomoci a záchrane partnera, súbor činností spojených s prežitím na otvorenom mori, v situáciách po núdzovom pristáti na vodnej hladine ako aj v používaní záchranných pomôcok a improvizovaných prostriedkov.
Vrcholom trojdňového výcviku bolo používanie núdzových dýchacích prostriedkov E.B.S. (angl. Emergency Breathing Systems) na únik zo zaplaveného stroja.

Foto: Matúš Galovič

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

V Banskobystrickom kraji si nové vozidlá prevzali zástupcovia 26 miest a obcí

V piatok 7. februára sa uskutočnilo odovzdávanie vozidiel Iveco Daily určených pre 26 miest a …