Program predstaviteľov bulharských hasičov pokračuje vo Vysokých Tatrách

Delegácia sa presunula z Výcvikového centra HaZZ Lešť do Vysokých Tatier, kde sú pre nich pripravené statické ukážky zásahovej techniky používanej na Slovensku. Zástupcovia bulharských hasičov si prezreli štábne vozidlo, ktoré sa využíva pri vzniku mimoriadných udalostí, kedy je potrebné zvolať riadiaci štáb. Taktiež bola pre nich pripravená prezentácia, ktorá priblížila využitie štábneho vozidla, ako aj najväčšie zásahy, pri ktorých bol nasadený najvyšší počet síl a prostriedkov profesionálnych hasičov v spolupráci s dobrovoľnými hasičmi. Rovnako im predstavitelia HaZZ vysvetlili spôsob nasadzovania dobrovoľných hasičov pri vzniku nežiadúcich udalostí, rozdiel medzi jednotlivými kategóriami dobrovoľných hasičských zborov a projekt celoplošného rozmiestnenia síl a prostriedkov hasičských jednotiek.