Silný vietor komplikoval situáciu aj včera

V súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou počas sviatku sv. Cyrila a Metoda zaznamenali hasiči nárast výjazdov najmä v Prešovskom, Nitrianskom, Bratislavskom a Trenčianskom kraji. V prvom zo spomínaných krajov boli hasiči vyslaní k 10 prípadom. Išlo najmä o odstraňovanie častí poškodených striech a spadnutých stromov z vozoviek, parku a elektrického vedenia. Celkom zasahovalo 21 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených 6 ks hasičskej techniky.
V Nitrianskom kraji boli hasiči vyslaní k 5 výjazdom, z toho 1 – krát zasahovali aj dobrovoľní hasiči z obce Slažany. Hasiči najčastejšie odstraňovali spadnuté stromy zo štátnych ciest. Zasahovalo 12 príslušníkov HaZZ a 3 dobrovoľní hasiči s 5 ks hasičskej techniky.
Štyri výjazdy súvisiace s poveternostnou situáciou zaznamenali aj hasiči v Bratislavskom kraji. Tí pomáhali pri odstraňovaní popadaných stromov z ciest a zaparkovaných motorových vozidiel. Pri udalostiach zasahovalo celkom 18 príslušníkov a bolo nasadených 5 ks hasičskej techniky.
Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji zasahovali celkom 15 – krát, pričom pri 9 prípadoch im pomáhali aj dobrovoľní hasiči z obcí Veľké Uherce, Bystričany a Oslany. Hasiči najčastejšie odstraňovali spadnuté stromy, v jednom prípade išlo o vymedzenie priestoru pod odtrhnutou strechou. Celkom zasahovalo 15 príslušníkov HaZZ a 12 dobrovoľných hasičov so 7 ks hasičskej techniky.

Foto: ilustračné HaZZ