Home / PRÁVE TERAZ / Silný vietor si vyžiadal už 171 zásahov hasičov

Silný vietor si vyžiadal už 171 zásahov hasičov

Silný nárazovy vietor, ktorý zasiahol územie Slovenska, si vyžiadal nárast výjazdov hasičov k udalostiam technického charakteru. Od desiatej hodiny vykonali v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou už 171 výjazdov, pričom pri desiatkach z nich stále zasahujú. Príslušníci HaZZ a členovia DHZO pomáhajú pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácii a zaparkovaných vozidiel, v niekoľkých prípadoch odstraňujú strhnuté strechy. Najvážnejšia situácia je v Nitrianskom a Trnavskom kraji, kde hasiči zasahovali už 40 – krát v oboch prípadoch. V Bratislavskom kraji boli hasiči v súvislosti s vetrom vyslaní k 34 prípadom, z toho až 32 – krát zasahovali priamo v Bratislave. V Banskobystrickom kraji pomáhali hasiči pri 32 technických udalostiach, v Žilinskom kraji boli vyslaní na 13 miest. Situácia v Košickom a Prešovskom kraji je pokojnešia, hasiči tu zasahovali len 2 – krát v oboch prípadoch. Predpokladá sa, že výjazdy k podobným udalostiam budú ešte pribúdať. 

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Mali šťastie v nešťastí – havarovali pred hasičskou stanicou

Hasiči momentálne zasahujú pri dopravnej nehode 2 osobných vozidiel, ktorá sa stala v obci Beharovce …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X