Silný vietor zamestnal doposiaľ 700 hasičov pri viac ako 200 výjazdoch

Profesionálni a dobrovoľní hasiči už približne 10 hodín nepretržite zasahujú pri udalostiach súvisiacich so silným vetrom. Najviac výjazdov je Trenčianskom kraji, kde dovedna vykonalo 180 hasičov až 60 výjazdov k udalostiam rôzneho charakteru. Hasiči v Trnavskom kraji zasahovali 40 – krát, v Nitrianskom kraji 30 – krát, v Bratislavskom kraji 25 – krát, v Banskobystrickom kraji 21 – krát, v Žilinskom kraji 18 – krát, v Košickom a Prešovskom kraji 8 a 5 – krát. Hasiči najčastejšie pomáhajú pri popadaných stromoch, ktoré blokujú štátne cesty a ohrozujú zaparkované vozidlá. Na niektorých miestach spôsobili stromy spadnuté na elektrické vedenie niekoľkohodinový výpadok energie. K výjazdom súvisiacim s dnešnou veternou smršťou bolo doposiaľ vyslaných takmer 700 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, pričom desiatky zásahov stále prebiehajú.