Home / AKTUALITY / Slávnostné oceňovanie príslušníkov na Bratislavskom hrade

Slávnostné oceňovanie príslušníkov na Bratislavskom hrade

V stredu 5. februára sa priestory zimnej jazdiarne Bratislavského hradu stali dejiskom slávnostného oceňovania príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, príslušníkov Policajného zboru, členov Horskej záchrannej služby SR a Komplexnej centrálnej záchrannej služby. Ministerka vnútra SR Denisa Saková ocenila všetkých, ktorí zasahovali pri najväčších minuloročných udalostiach, z ktorých mnohé otriasli Slovenskom.
V rámci Hasičského a záchranného zboru bolo ocenených 103 príslušníkov.
Mimoriadne ocenenie za ťažký a rizikový zásah pri páde lietadla MIG 29 z dňa 28. septembra 2019 bolo udelené 10 hasičom. Za likvidáciu požiaru skladu bazénovej a dezinfekčnej chémie v areáli bývalých Trnavských automobilových závodov v Trnave v dňoch 25. – 26. septembra 2019 bolo ocenených 12 príslušníkov.
Mimoriadne ocenenie patrilo tiež hasičom za ťažký a rizikový zásah pri evakuácii a likvidácii požiaru na ulici Mukačevská v meste Prešov dňa 6. decembra 2019. Počas zásahu príslušníci svojim hrdinským konaním pri zdolávaní prekážok a likvidácii požiaru prispeli významnou mierou k úspešnému zvládnutiu tejto mimoriadnej situácie. Vďaka ich riskantnému a obetavému konaniu sa podarilo evakuovať 39 osôb zo zasiahnutého bytového domu. Mimoriadne ocenenie za spomínaný zásah si prevzalo 43 príslušníkov.
Ocenenia za mimoriadne ťažký a rizikový zásah dopravnej nehody nákladného automobilu a autobusu z dňa 13. novembra 2019 si prevzalo 38 príslušníkov. Počas zásahu príslušníci svojim konaním pri zdolávaní prekážok a likvidácii nežiaducej udalosti prispeli významnou mierou k úspešnému zvládnutiu tejto mimoriadnej situácie.

Foto: MV SR

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Komentáre

comments

Pozrite aj

Odovzdávanie ocenení – Rád svätého Floriána a Rád čestného hasičstva

V pondelok, 7. septembra 2020, sa v zasadacej miestnosti Domu Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR uskutočnilo …

X