Home / AKTUALITY / Slávnostné odovzdávanie nových sanitných automobilov HaZZ

Slávnostné odovzdávanie nových sanitných automobilov HaZZ

Slávnostné odovzdávanie nových sanitných automobilov HaZZ

Dnes, 25. marca 2019 o 13.00 hod. sa na Hasičskej stanici v Senci uskutočnilo slávnostné odovzdávanie nových sanitných vozidiel hasičskej služby. Slávnostného odovzdávania sa zúčastnili ministerka vnútra SR Denisa Saková a prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý. Kľúče od 8 nových vozidiel odovzdala do rúk jednotlivých zástupcov krajských riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru ministerka vnútra. Ambulancia HaZZ plní úlohu pri poskytovaní špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti osobám, ktorých zdravotný stav si vyžaduje neodkladnú zdravotnú starostlivosť pri jednotlivých zásahoch. Významne sa tak zvyšuje profesionalita v poskytovaní neodkladnej zdravotnej starostlivosti pri zásahoch a eliminujú sa straty na životoch a zdraví občanov. Nové sanitné vozidlá disponujú moderným záchranárskym a zdravotníckym vybavením a tiež hasičskou záchranárskou technikou. Nachádza sa v nich termokamera, lezecká výbava, vyslobodzovacie hydraulické zariadenie, autonómne dýchacie prístroje, hasiaci prístroj, vrhacie a statické lano. Budú umiestnené v každom krajskom meste.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Komentáre

comments

Pozrite aj

Vďaka podpore z EÚ dostalo Výcvikové centrum HaZZ nové Iveco Daily

V piatok, 5. apríla 2019 sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie hasičského vozidla Iveco Daily Výcvikovému centru …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X