Slovenskí hasiči bodovali na TFA Hungary – Orosháza 2016

Minulý víkend sa v maďarskom mestečku Orosháza uskutočnil 3. ročník prestížnej medzinárodnej súťaže „Najzdatnejší hasič Maďarska – TFA HUNGARY – OROSHÁZA 2016“.
Súťaž pozostávala z viacerých disciplín. Hasiči mali za úlohu preniesť 2 x 15 kg kanistre, prekonávali bariéry vysoké 3 metre, udierali kladivom do hammerboxu, rezali drevený hranol ručnou pílou, prenášali 80 kg figuríny, pričom niekoľko úsekov absolvovali v plnom hasičskom výstroji s autonómnymi dýchacími prostriedkami.

Na súťaži sa zúčastnilo 130 profesionálnych a dobrovoľných hasičov z Rumunska, Chorvátska, Rakúska, Poľska, Česka, Slovenska a Maďarska.

Slovensko reprezentovali:
Marek Slivka zOR HaZZ v Michalovciach – získal 2. miesto v kategórii nad 40 rokov,
Erik Remák zOR HaZZ v Michalovciach – získal 2. miesto v kategórii do 30 rokov,
Marek Šalacha zOR HaZZ v Michalovciach – obsadil 5. miesto v kategórii do 30 rokov,
Juraj Oravec z OR HaZZ v Trenčíne – obsadil 6. miesto v kategórii od 30 – 40 rokov,
Roman Adamec z OR HaZZ v Trenčíne – získal 9. miesto v kategórii nad 40 rokov,
Vlastimil Tomovič z OR HaZZ v Trnave – obsadil 24. miesto v kategórii nad 40 rokov,
Adrián Ficik ZHU U.S.Steel Košice – z dôvodu zranenia súťaž nedokončil.