Home / AKTUALITY / Slovenskí hasiči na medzinárodnom cvičení „SIGURNOST 2018“ v Chorvátsku

Slovenskí hasiči na medzinárodnom cvičení „SIGURNOST 2018“ v Chorvátsku

Slovenskí hasiči včera popoludní dorazili na medzinárodné cvičenie „SIGURNOST 2018“ v Chorvátsku. Cieľom cvičenia je preveriť schopnosť modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí okamžite reagovať a v čo najkratšom čase zlikvidovať vzniknutý požiar lesa. Cvičenie je rovnako zamerané aj na záchranu a poskytnutie predlekárskej prvej pomoci osobám nachádzajúcim sa v blízkosti miesta požiaru. Na cvičení je simulovaný rozsiahly lesný požiar v lokalite Donji Muč, ktorý trvá už niekoľko dní. Slovenskí hasiči, ktorých je na medzinárodnom cvičení 45, dnes vykonávali prieskum požiariska pomocou osobných vozidiel a štvorkoliek. Vyvrcholenie cvičenia sa uskutoční zajtra večer.

Dobrovoľní hasiči v Malužinej oslávili 90. výročie

90. výročie vzniku založenia si pripomenul Dobrovoľný hasičský zbor v obci Malužiná (okres Liptovský Mikuláš) …