Home / AKTUALITY / Slovenskí hasiči na medzinárodnom cvičení „SIGURNOST 2018“ v Chorvátsku

Slovenskí hasiči na medzinárodnom cvičení „SIGURNOST 2018“ v Chorvátsku

Slovenskí hasiči včera popoludní dorazili na medzinárodné cvičenie „SIGURNOST 2018“ v Chorvátsku. Cieľom cvičenia je preveriť schopnosť modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí okamžite reagovať a v čo najkratšom čase zlikvidovať vzniknutý požiar lesa. Cvičenie je rovnako zamerané aj na záchranu a poskytnutie predlekárskej prvej pomoci osobám nachádzajúcim sa v blízkosti miesta požiaru. Na cvičení je simulovaný rozsiahly lesný požiar v lokalite Donji Muč, ktorý trvá už niekoľko dní. Slovenskí hasiči, ktorých je na medzinárodnom cvičení 45, dnes vykonávali prieskum požiariska pomocou osobných vozidiel a štvorkoliek. Vyvrcholenie cvičenia sa uskutoční zajtra večer.

4. Austrian and International Firefighter Combat Challenge

V dňoch od 21. do 22. septembra 2018 sa v rakúskom meste Wels, ako sprievodná …