Slovenskí hasiči reprezentujú na medzinárodnej súťaži v hasičskom športe v Poľsku

Včera ráno sa desiatka našich súťažných reprezentantov vydala do Poľska, kde budú až do piatka reprezentovať Slovensko na medzinárodnej súťaži v hasičskom športe v Toruni. V priebehu dnešného dňa športovci absolvujú tréning na 100 m cez prekážky, výstup do 4. podlažia cvičnej veže a kontrolu súťažného náradia.
Prvou súťažnou disciplínou bude výstup do 4. podlažia cvičnej veže, ktorá sa uskutoční zajtra. Vo štvrtok si športovci zmerajú sily v disciplíne beh na 100 m cez prekážky, súťaž vyvrcholí v piatok štafetou 4 x 100 metrov s prekážkami a požiarnym útokom.
Na súťaži medzi sebou súperí 5 reprezentačných družstiev z Poľska, Slovenska, Lotyšska, Bulharska a Ukrajiny a 21 družstiev jednotlivých poľských vojvodstiev a závodných útvarov.

Hasičský a záchranný zbor reprezentujú:

Juraj Oravec (OR HaZZ v Trenčíne)
Ing. Jozef Pazera (OR HaZZ v Kežmarku)
Štefan Belko (OR HaZZ v Čadci)
Jakub Pavelka (OR HaZZ v Senici)
Ing. Zoltán Drága (OR HaZZ v Košiciach)
Bc. Ján Šulek (OR HaZZ Čadci)
Dávid Kalužník (OR HaZZ v Žiline)
Miroslav Šary (OR HaZZ v Poprade)
Marián Rerko (OR HaZZ v Poprade)
Jaroslav Chalány (OR HaZZ v Trnave)
Ján Bodorík (OR HaZZ v Martine)