Home / AKTUALITY / Slovenskí hasiči v noci odchádzajú na medzinárodné cvičenie „SIGURNOST 2018“ do Chorvátska

Slovenskí hasiči v noci odchádzajú na medzinárodné cvičenie „SIGURNOST 2018“ do Chorvátska

Dnes v noci odchádzajú príslušníci z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, Banskej Bystrici, Trenčíne, Bratislave, zástupcovia Prezídia HaZZ a hasiči zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách na medzinárodné cvičenie „SIGURNOST 2018“, ktoré sa uskutoční v dňoch 15. až 17. mája v Chorvátsku.

Cieľom cvičenia je preveriť schopnosť modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí okamžite reagovať a v čo najkratšom čase zlikvidovať vzniknutý požiar lesa. Cvičenie je rovnako zamerané aj na záchranu a poskytnutie predlekárskej prvej pomoci osobám nachádzajúcim sa v blízkosti miesta požiaru.

Materiálno-technické vybavenie Hasičského a záchranného zboru, ktoré sa v rámci modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí  na cvičení zúčastní, pozostáva zo štyroch cisterien, piatich vozidiel SUV, jedného nákladného vozidla, dvoch štvorkoliek, troch osobných vozidiel VW Crafter, jedného prívesu s elektrocentrálou, prívesu s kontajnerom (sprchy), hákového nakladača s kontajnerom na dlhodobé zásahy a dvoch hákových nakladačov s kontajnerom s logistickým vybavením. O priebehu cvičenia Vás budeme informovať.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Prichádza obdobie zvýšeného výskytu požiarov v prírodnom prostredí

Teplejšie počasie prichádzajúce v marci so sebou prináša okrem slnka aj zvýšený výskyt požiarov, ktoré …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X