Home / AKTUALITY / Slovenskí hasiči vykonávajú činnosti v súvislosti s koronavírusom už viac ako 40 dní

Slovenskí hasiči vykonávajú činnosti v súvislosti s koronavírusom už viac ako 40 dní

Už 44 dní participujú všetky posádky hasičskej záchrannej služby na území Slovenskej republiky pri odberoch vzoriek u osôb s podozrením na koronavírus. Okrem každodenných odberov vykonávajú príslušníci HaZZ aj ostatné činnosti v súvislosti s pandémiou. Zabezpečujú kompletný chod dvanástich karanténnych zariadení od registrácie repatriantov až po roznos stravy, vykonávajú servisné úkony na krízových stanoch, epidemiologické opatrenia pri zásahoch záchranných zložiek v rómskych osadách, zabezpečujú distribúciu zdravotníckeho materiálu, dekontamináciu karanténnych zariadení a mnoho ďalšieho. Zároveň stále zabezpečujú štandardnú zásahovú činnosť, medzi ktorú prioritne patrí pomoc pri požiaroch, dopravných nehodách, technických udalostiach a ekologických zásahoch. V súvislosti s pandémiou koronavírusu zaznamenali hasiči enormný nárast výjazdov, a to až o 60%. 

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Od dnes nie sú v prevádzke odberné miesta HaZZ

Od dnešného dňa sa rušia všetky odberné miesta, ktoré zriaďoval Hasičský a záchranný zbor pre …

X