Home / AKTUALITY / Slovensko sa stalo hostiteľskou krajinou Majstrovstiev sveta v hasičskom športe 2018

Slovensko sa stalo hostiteľskou krajinou Majstrovstiev sveta v hasičskom športe 2018

V dňoch 25. septembra až 1. októbra 2017 sa stalo turecké mesto Izmir dejiskom XIII. ročníka Majstrovstiev sveta v hasičskom športe mužov a IV. ročníka Majstrovstiev sveta v hasičskom športe žien. Majstrovstvá sveta v hasičskom športe každoročne organizuje Medzinárodná športová federácia hasičov v spolupráci s hostiteľskou krajinou, pričom medzi sebou súťažia hasiči z 20 krajín sveta.
Prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý prebral od tureckých kolegov a prezidenta Medzinárodnej športovej federácie hasičov Andreja Petroviča Kalinina poverenie a patronát v súvislosti s organizáciou Majstrovstiev sveta v hasičskom športe na rok 2018. Slovensko sa stalo hostiteľskou krajinou a hlavným organizátorom XIV. ročníka Majstrovstiev sveta v hasičskom športe mužov a V. ročníka Majstrovstiev sveta v hasičskom športe žien.

Komentáre

comments

Pozrite aj

V Žilinskom kraji si nové vozidlá Iveco Daily prevzalo 56 miest a obcí

V pondelok 24. februára 2020 sa v areáli Záchrannej brigády HaZZ v Žiline uskutočnilo slávnostné …