Home / PRÁVE TERAZ / Sninskí hasiči dostali nový defibrilátor

Sninskí hasiči dostali nový defibrilátor

Mladý futbalista Ondrej Duda nezabúda na rodné mesto ani potom, čo ho jeho futbalová kariéra zaviedla do Berlína. Po uzatvorenej stávke so svojim spoluhráčom Salomon Kalou o počte vsietených gólov v drese Herthy počas tohto kola Bundesligy, dodržal svoje slovo a prispel na dobrú vec. Rozhodol sa, že zakúpi špičkový defibrilátor a venuje mestu Snina.
Reprezentant Slovenska dnes venoval defibrilátor mestu Snina, ktoré chce dať do užívania príslušníkom Hasičského a záchranného zboru. Prístroj má pomôcť pri záchrane životov v meste Snina a jeho okolí. Avšak v prípade potreby bude k dispozícii pre celý región.
„Ak tento prístroj zachráni aspoň jeden ľudský život, budem veľmi rád. Na druhej strane dúfam, že takých situácií, keď ho budú musieť hasiči použiť, bude málo,“ povedal Ondrej Duda.
Plnoautomatický defibrilátor je veľmi intuitívny. Stačia len tri kroky pre záchranu pacienta. Prístroj dokáže vyhodnotiť deväťtisíc diagnóz srdca a potrebu podania defibrilačného výboja. Darovaný prístroj bude obsahovať aj detské elektródy určené pre malých pacientov v ohrození života.
Defibrilátor dnes slávnostne odovzdal do rúk primátorky Daniely Galandovej otec hráča Ondrej Duda starší, keďže povinnosti v klube jeho synovi neumožnili vycestovať domov.
Hasiči sú takmer vždy súčasťou výjazdov záchranných zložiek v ťažších prípadoch. No v prípade, že bude nutné použiť defibrilátor niekde inde, bude ich výjazd koordinovaný operačným strediskom.
„Pre nás je tento defibrilátor neoceniteľnou pomocou pri nami poskytovanej predlekárskej prvej pomoci pri záchrane životov našich spoluobčanov. Sme veľmi radi, že dobrá myšlienka jeho spoluhráča Salomona Kaloua sa pretavila do ešte lepšej myšlienky Ondreja Dudu pomôcť svojim rodákom,“ povedal plk. Ing. Ján Goliaš, riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove.
Krajský riaditeľ verí, že tento defibrilátor budú hasiči využívať väčšinou len pri výcvikoch. „Ale život nám už neraz ukázal, že bude potrebný aj pri ťažkých zásahoch, kde bude jeho pomoc neoceniteľná. Chceme sa úprimne poďakovať Ondrejovi Dudovi a mestu Snina za tento prístroj pre našich kolegov, ale hlavne pre ľudí, ktorí budú jeho pomoc potrebovať a prajeme mu veľa ďalších úspechov tak v športovom ako aj osobnom živote,“ dodal krajský riaditeľ hasičov plk. Ing. Ján Goliaš.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

V Medzibrode došlo k zrúteniu rodinného domu, hasiči prehľadávajú sutiny

Hasiči momentálne zasahujú v obci Medzibrod v okrese Banská Bystrica, kde došlo k zrúteniu časti …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X