Socha sv. Floriána na hasičskej stanici v Sobranciach

Okresné riaditeľstvo HaZZ v Michalovciach a hasičská stanica v Sobranciach boli organizátormi slávnostného odhalenia sochy sv. Floriána – patróna hasičov, ktoré sa konalo uplynulú nedeľu na hasičskej stanici v Sobranciach. Slávnosť sa uskutočnila pri príležitosti 65. výročia užívania budovy hasičskej stanice v meste. Pozvanie prijali predstavitelia štátnej správy, verejnej správy a samosprávy, členovia a podporovatelia profesionálneho a dobrovoľného hasičstva a ich rodinní príslušníci.

Podujatia sa zúčastnil riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Košiciach Jozef Fedorčák, Okresné riaditeľstvo HaZZ v Michalovciach zastupoval Štefan Tóth – vedúci prevádzkovo-technického oddelenia a Dušan Guľaš – vedúci oddelenia požiarnej prevencie.

Sochu sv. Floriána posvätil pomocný biskup Marek Forgáč za účasti dekana Rímskokatolíckej farnosti v Sobranciach Jána Šveca – Babova a dekana Gréckokatolíckej farnosti v Sobranciach Jozefa Kella.