Home / ZÁSAHY / Trnavský kraj / Srnka prežila vďaka rýchlemu zásahu šamorínskych hasičov

Srnka prežila vďaka rýchlemu zásahu šamorínskych hasičov

Dnes pred obedom boli hasiči zo Šamorína vyslaní do katastra obce Štvrtok na Ostrove, kde bola v zavlažovacom kanáli spozorovaná srnka. Tá sa z neho nevedela dostať vlastnými silami a hrozilo jej utopenie. Po príchode hasičov bola už srnka značne vyčerpaná a plávala od jedného brehu k druhému. Tie boli lemované klzkými betónovými panelmi, ktoré jej znemožňovali uniknúť. Pri záchrannej akcii bol do vody spustený príslušník v lezeckom postroji, ktorý srnku bezpečne vytiahol na breh. Hasiči srnku, ktorá neutrpela žiadne zranenia, zahrievali dekou. Po chvíli nabrala späť svoje sily a bola vypustená do voľnej prírody.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Pre nedovolené spaľovanie vznikol požiar, ktorý zasiahol plochu 12 tisíc m2

Žilinských hasičov včera potrápil požiar rúbaniska, ktorý vypukol popoludní v katastri obce Ochodnica v okrese …

X