Štátny tajomník Ministerstva vnútra SR navštívil hasičskú stanicu v Turčianskych Tepliciach

Štátny tajomník ministerstva vnútra navštívil hasičskú stanicu v Turčianskych Tepliciach

Štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič navštívil v stredu 31.1.2018 hasičskú stanicu v Turčianskych Tepliciach. Jej priestory si pozrel spolu s riaditeľom Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Jaroslavom Kapusniakom a riaditeľom Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Martine Petrom Podhorským.
Hoci rezort vnútra postupne a systematicky obnovuje hasičské stanice na celom území Slovenska (na apríl je naplánované otvorenie zrekonštruovanej hasičskej stanice v Dolnom Kubíne), stanica v Turčianskych Tepliciach nie je v dobrom stave. „Hasiči slúžia v prenajatých priestoroch, ktoré, ako som sa presvedčil na vlastné oči, nespĺňajú predstavy a požiadavky hasičov a ani Ministerstva vnútra SR,“ ozrejmil Rudolf Urbanovič.
Podľa jeho slov však treba urobiť všetko preto, aby aj hasiči v Turčianskych Tepliciach mali vytvorené čo najdôstojnejšie podmienky na svoju prácu. „Tému opätovného „naštartovania“ rekonštrukcie budeme riešiť s pánom ministrom Robertom Kaliňákom i prezidentom Hasičského a záchranného zboru Alexandrom Nejedlým,“ doplnil štátny tajomník Rudolf Urbanovič.
„Chcem sa poďakovať pánovi štátnemu tajomníkovi, že si v nabitom kalendári vždy nájde čas aj na návštevu hasičských staníc. V Žilinskom kraji je situácia najhoršia práve v Turčianskych Tepliciach. Veríme, že sa postupne nájde riešenie a aj naši kolegovia v Turčianskych Tepliciach budú mať čo najadekvátnejšie podmienky na prácu,“ vyslovil sa riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Jaroslav Kapusniak.

Foto: MV SR