Štátny tajomník MV SR navštívil dobrovoľných hasičov na Kysuciach

Úctyhodný počet, až 141 členov (z toho 41 žien), má v súčasnosti Dobrovoľný hasičský zbor v Kysuckom Lieskovci. Nepochybne ide o jeden z najväčších dobrovoľných hasičských zborov v rámci Slovenskej republiky.
S jeho predstaviteľmi sa v sobotu 22. júla 2017 stretol štátny tajomník Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Rudolf Urbanovič. Dobrovoľní hasiči ho informovali o svojej práci a aktivitách, spoločne si tiež prezreli priestory, v ktorých kysuckí dobrovoľní hasiči pôsobia.
„Bol som milo prekvapený, keď som sa dozvedel, koľko členov má Dobrovoľný hasičský zbor v Kysuckom Lieskovci. Je to skutočne obdivuhodné číslo. Je super vedieť, že sa toľko ľudí v takejto obci venuje dobrovoľnému hasičstvu a sú vždy ochotní pomôcť tam, kde treba,“ skonštatoval Rudolf Urbanovič.
Podľa jeho slov bolo vidieť, že sa hasiči svojmu koníčku venujú so srdcom a s veľkým zapálením. Bolo to vidieť aj na priestoroch, ktoré postupne vynovujú. Štátny tajomník vyjadril obdiv nad ich prácou, za ktorú im poďakoval a zaželal im veľa úspechov do budúcnosti.
Deň predtým privítali štátneho tajomníka MV SR aj dobrovoľní hasiči v Tvrdošíne. Rudolf Urbanovič si prezrel priestory, v ktorých hasiči pôsobia. „Rezort vnútra postupne obnovuje hasičské stanice po celej republike. Je pre nás veľmi dôležité, aby hasiči, ktorí zachraňujú ľudské životy a zasahujú nielen pri požiaroch, dopravných nehodách, živelných pohromách, mimoriadnych udalostiach ale aj pri rôznych technických zásahoch, mali čo najlepšie podmienky na svoju neľahkú prácu,“ uviedol.
Pri debate so štátnym tajomníkom hasiči ocenili techniku, ktorú majú k dispozícii na zásahy všetkého typu, trápi ich však stav budovy, v ktorej pôsobia. Rezort vnútra už situáciu v Tvrdošíne rieši, presný čas začatia potrebnej opravy však ešte nie je známy.
Rudolf Urbanovič hasičskú stanicu v Tvrdošíne navštívil bez ohlásenia a v takýchto aktivitách bude pokračovať i naďalej v rámci celého Slovenska. „Chcem mať čo najpodrobnejšie informácie priamo od zasahujúcich príslušníkov. Spätná väzba a podnety od nich sú pre mňa veľmi dôležité. Tiež som hasičov informoval, že tento týždeň sme na internetovej stránke Ministerstva vnútra Slovenskej republiky zverejnili výzvu na rekonštrukcie hasičských staníc v obciach. Čas na predkladanie žiadostí je do konca augusta. Rezort vnútra na tento projekt vyčlenil sumu 10 miliónov eur,“ uzavrel Rudolf Urbanovič.