Štedrý deň u hasičov

Hasiči spolu trávia tretinu kalendárneho roka nevynímajúc vianočné sviatky a Štedrý deň. Napriek stálej pohotovosti a 24-hodinovej službe sa snažia spríjemniť si tento deň rôznymi aktivitami. Spoločne si pripravia sviatočnú večeru a ozdobia si aj vianočný stromček, ktorý je počas vianočných sviatkov súčasťou každej hasičskej stanice na Slovensku.
V tento deň slovenskí hasiči spravidla zasahujú menej ako v iné dni roku a aspoň na chvíľu môžu zabudnúť na ľudské nešťastie, s ktorým sa každý deň stretávajú.
Čaro a atmosféru Vianoc si užijú v kruhu veľkej hasičskej rodiny na stanici. Počas tohtoročného Štedrého dňa bude na Slovensku slúžiť 730 profesionálnych hasičov.

Za fotografie zo štedrej večere ďakujeme zmene B z hasičskej stanice na Čapajevovej ulici v Bratislave, Petržalke. Šťastné a veselé Vianoce !